2011 Aof – Açıköğretim Sınav Tarihleri

Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular - Tarih:30 Ekim 2010

acik-ogretim

Açıköğretim kayıtları hala devam ederken kaydınız yapanlar ve ders çalışmaya başlayanlar için Arasınav ( vize ) , yılsonu ( final ) ve bütünleme sınav tarihlerini vermek istedik.

Tarihlerden önce sınavlar hakkında kısaca bilgi verelim.

- Açıköğretim sınavları test usulüdür ve yanlışlar doğruları götürmez. Bu nedenle sınavda boş bırakmamanız yararınıza olur. Bilmediklerinizi sallayabilirsiniz.

- Tüm açıköğretim sınavları 2 günde ( Cumartesi – Pazar ) yapılır. 1. ve 3. sınıflar sabah, 2. ve 4. sınıflar öğlen sınavlara girer. Sınav ders başı 40 dakikadır. Yani 4 dersten sınava girecekseniz sınavınız 160 dakika sürecektir.

- Açıköğretim sınavları üç tanedir. Arasınav, Yılsonu sınavı ve Bütünleme sınavı. Dersi geçmek için arasınav notunuzun %30’u ile yılsonu sınavınızın %70’i alınıp toplanır. Eğer toplam 50 ve üzeri ise o dersten geçersiniz ve bütünleme sınavına girmezsiniz. Eğer toplam 50’nin altında ise o dersten bütünleme sınavına girmeniz gerekecek. Bütünlemede geçmek içinse arasınav notunuzun %30’u ile bütünleme sınavınızın %70’i alınıp toplanır. Eğer toplam 50 ve üzeri ise o dersten geçersiniz. 50’nin altında ise o dersten kalırsınız.

2011 yılı şöyledir.

Arasınav ( Vize ) : 02-03 Nisan 2011

Yıl Sonu Sınavı ( Final ): 28-29 Mayıs 2011

Bütünleme: 10-11 Eylül 2011


Etiketler:, , , , , , , ,

Toplam 717 Yorum

 1. 1
  mustafa:

  ben daha yeni yazılacağım ereğli konyada oturyorum nereden ve nasıl kayıt olacam ben oto. tamiri işine başladım bunla ilgili bi bölüm veya yapabileceğim var mi?

 2. 2
  admin:

  @ mustafa:
  Açıköğretim üniversitesi için ygs sınavına girip 140 barajını geçmeniz gerekiyor. Aşağıdaki linkten açıköğretim bölümlerine bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/2011-acikogretim-bolumleri.html

 3. 3
  Ali:

  işletme 1 sınıf ogrencısıyım ayrıntılı konu ve soruları nerden bulabılırım yardım??

 4. 4
  admin:

  @ Ali:
  E öğrenme portalını kullanabilirsiniz.
  http://yillik.eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx

 5. 5
  Büşra:

  Admin sınav tarihleri her yerde gösteriliyor ama sınav yerlerimiz ne zaman belli olcak? Ve sınav yerleri için bizim bişey yapmamız gerekiyomu?

 6. 6
  admin:

  @ Büşra:
  Sınav yerleri sınavdan 1 hafta önce öğrenci sayfanızda yayımlanıyor. Öğrenci sayfanıza girip sınav giriş belgenizi çıktı olarak alıp sınava gidiyorsunuz.

 7. 7
  ALİ:

  Tesekkürler admin Yardımcı oldu.

 8. 8
  gamze:

  mrba ben gamze cok acil harç ödemesyle ilgili bilgi almak istyrm ben önlisans banka ve sgrta okuyrm alttan 1 ders 2.snfta 2 ders tplam 3 dersten sorumluyum ve 1.taksidi yatrdm fakat 28 subatlı 2.taaksiti yatırmadım sınavlara girebilirmiyim ve bu ay nekadar faizli ödeyecegim (bu arada 1 tkst 217,50ydi) yardmcı olursanız sevinirim iyi aksamlar

 9. 9
  admin:

  @ gamze:
  Sınavlara girebilirsiniz. 29 şubattan itibaren aylık 2-4 tl civarında faiz eklenmesi ile ekim ayına kadar yatırabilirsiniz.

 10. 10
  dyggkcn:

  adalet bölümü öğrencisiyim şubattaki kayıt yenilemeyi kaçırdım bazı nedenlerden dolayı.bundan sonra ne yapabilirim bisonraki kayıt tarihinde mi aktif olucak lütfen yardımcı olursanız cok sevinirim

 11. 11
  damla:

  ARKADAŞLAR İLK DNM 6 DERSTEN KALDM SMDİ İKNCİ DNM ORTALAMA 2 VE UZERİ OLRSA SNAVI GECERMYM YKSA BTNLEMEYE Mİ KALCM BDE DC DD HARFİ GECRLİ NT MU SMDİ BEN NE ALRSAM GECRM YADA NE OLRSA KALRM

 12. 12
  gamze:

  çok teşekkür ederim..umarım sınavlarda güzel geçer..

 13. 13
  admin:

  @ dyggkcn:
  Adalet bölümü kredili olduğundan kayıt yenileme tarihini kaçırdığınızda kaydınızı otomatik donduruluyor. Ekim ayında güz dönemi için kayıt yenileme yapabilirsiniz.

  @ damla:
  2. dönem sonunda genel not ortalamanız 2.00 ve üzeri olursa DD,DC,CD notlarınızı geçmiş olursunuz. 2.00’ın altında olursa ise bu derslerinizde kalmış olur. FF olan dersleriniz herşekilde kalıyor.

 14. 14
  damla:

  bnm ff dersmde var şimdi iknci dönem not ortalamam 2 ve üzeri olrsa snıfı gcyrmym gne bde hangi derslerden ntn kaç olrsa ortalam yksk olr

 15. 15
  admin:

  @ damla:
  Birinci ve ikinci dönemin genel ortalaması 2.00 ve üzeri olursa sınıf geçiyorsunuz. Sınıf geçseniz dahi FF olan derslerinizi alttan almanız gerekli.

 16. 16
  esra:

  merhsba ben 1. sınıfı geçtım ama 2. sınıf için hıç harç yatrmadım yarınkı sınava gırebılırmıyım

 17. 17
  admin:

  @ esra:
  Aralık ayında harç yatırmadıysanız yarınki sınava giremezsiniz.

 18. 18
  kerim karaca:

  slm .ben 06 09 2012 de açık ögretime kayıt yaptım 6 ıncı sınıftan başlicam ilk sınav ekimde ve ben bu sıra süre içinde ,,ne yapmam gerekli sizin gibi bilgili kişilerin bana destek vermesini istiyorum ,,,kitaplar bana bende kitaplara bakıyorum ,,yardım ,,,ön çalışma kitapları varmı yokmu bilmiyorum ,,,,?

Yorum Yapin

ankara

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin