acik-ogretim

2013 Açıköğretim Sınav Tarihleri

466

2012 – 2013 eğitim öğretim yılı için planlanan yayımlandı. Sınav tarihlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

2012 – 2013 Öğretim yılı itibari ile tüm açıköğretim bölümleri kredili sisteme geçti. Geçen yılki geçiş döneminde sınav tarihleri biraz karışık olmuş, öğrencilerin kafası karışmıştı. Bu yıl tüm bölümlerin kredili sisteme geçmesi ile sınav tarihleri tüm bölümler için aynı oldu.

Kredili bölümde güz dönemi ve bahar dönemi olduğunu hatırlatalım. Önceden sadece bir vize ve bir final sınavı var iken artık her iki dönem içinde vize ve bütünleme sınavı yapılıyor.

Yeni kayıt olan öğrenciler için sınava oldukça uzun bir süre var. Kayıt yenileme yapacak öğrenciler için ise biraz daha kısa bir zaman kalıyor. Kayıt yenileme işleminizi erken yapıp kitaplarınızı alarak hemen ders çalışmaya başlamanızı öneriyoruz.

2012- 2013 ÖĞRETİM YILI AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Sınav Tarihleri:
Ara Sınav (Vize) : 05 – 06 Ocak 2013
Dönem Sonu Sınavı (Final) : 09 – 10 Şubat 2013

Bahar Dönemi Sınav Tarihleri:
Ara Sınav (Vize) : 04 – 05 Mayıs 2013
Dönem Sonu Sınavı (Final) : 01 – 02 Haziran 2013

 Sınava girecek öğrencilere şimdiden başarılar diliyoruz.

Sozel.Org

Paylaş:

466 yorum

 1. Erdoğan Tarih:

  Admin,aöf sözel derslerine nasıl çalışmayı önerirsiniz.Günde kaç ünite ve günde kaç saat çalışmayı önerirsiniz.Son olarakta sou bankası olarak hangi yayınları önerirsiniz

 2. @ Erdoğan:
  Yatay geçiş sadece kendi bölümlerine yapılabilir. Yani edebiyattan başka üniversitede edebiyat bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Hangi üniversitelerin kabul ettiğini tam olarak bilmiyorum. Her yıl kontenjanlar değiştiği için kabul edilen bölümlerde değişebilir.

  Ders çalışma planınızı sizin yapmanız gerekli. Kendinizi sıkmadan, derslere bıktırmadan en fazla ne kadar çalışabiliyorsanız o kadar çalışmanız en iyisidir. Yeni sistemde hangi soru bankaları iyidir tam olarak bilmiyorum malesef.

 3. benim bütün ders notlarım yüksek ancak sadace ingilizceden sıkıntı yaşıyorum. sınavda bütün soruları A şıkkı yaptığında 5 doğrun geliyormuş doğrumu bu?

 4. 2 yıllık unıversıte bıtırdım sayılır acık ogretım okuyup 2 yıl daha 4 yılaga tamamlamak ıstıyorum ne yapmam gerekıyo bıde elektronık teknolojısı okudum hangı bolm okumam gerekıyo acktan

 5. ADMİN 1. sınıfın güz dönemi ortalaması 2. sınıfın güz dönemi ortalamasını etkiliyor mu ? 1 sınıfın güz dönemi ortalaması 2.00 2. sınıfın güz döneminden olan koşullu derslerden muaf olur muyum ??

 6. admin bizde bütünleme olmayacak mı ???? yök ün gerekçesi çok saçma böyle yaparak bir çok insanın vebalini alıyorlar bu ülkedeki tüm üniversitelerde kredili sistem var ve aynı zamanda hepsinde bütünleme de va neymiş kredili sistem de bütünleme olmazmış bizler çocuk değiliz .. el insaff.. bu şekilde para kazanmak bir kenara elinde olanları da kaybediyor bir çok arkadaşım büt olmadığı için bırakıyor okulu millet para bulamadığı için örgüne gitmedi bir de bu şekilde eziyet edilmez ki hesap günü geldiğinde sonucuna katlanırlar artıkkkkkkk

 7. bir de admin ben ikinci sınıfa geçtim birinci dönemden alttan bir dersim var büt olsaydı onu da verip örgüne geçecektim ama yok işte … ben kayıt yenileme tarihi hakkında bilgi istiyorum bir de ders ekle sil nasıl oluyor birinci dönemden bir alttan dersim var ona rağmen ekle sil yapabilir miyim biraz bilgi lütfen ….

 8. yaa allah için bu kadar öğrenci yalvarıyor bu bütünleme sınavı olsa ne olacak sanki geçen yıl eylül ekim ayındaydı bu yılda öyle olsa ne olur :(:(:(

 9. Orgundeki ogrenciye her turlu hakveriliyor adamlar aof gordugumuzun yarisini gormuyor onlarmezun oluyor biz tek dersicin ugrasiyoruz ya bu nasilegitim sistemi allah askina ya bu ne sacmaliktir ya

 10. Orgundekinin donem sonunda butunlemesi oluyor yil sonunda tekrar butunleme konuluyor.keyfinden vizeye finale calismiyor butunleme var diye yaz okulu var ohhhh harcta odemiyolar bedavadan okuyolar zaten cok calisiyolarmis gibi yil boyunca senlikleri var ama ne hassa takvimde butunleme icin aof yer olmuyor sonrada aof rahat ne var ki onlarin okumasinda deniliyor.kusura bakmasin orgundeki arkadaslar ama insanlar ne sartlarda okuyolar ve onlarin verdigi emegin yarisini vermiyorsunuz yil boyunca

 11. ben kamu yonetımı okuyorum son sınıfa gectım bıttıkten sonra sosyal hızmetler okumak ıstıyorum daha oncekı kamu yonetımınde aldıgım derslerden muaf olacak mıyım ?

 12. erdoğan Tarih:

  slm.ben soracaktım ki 2 ye geçtim kayıt yenilerken interneten veya başka biyerden bir işlem gerçekleştirecekmiyim.

Yorum Yap

.