2014 Açıköğretim Sınav Tarihleri

Açıköğretim, Açıköğretim Önemli Tarihler - Tarih:6 Eylül 2013

acik-ogretim

2013 – 2014 eğitim öğretim yılı için planlanan yayımlandı. Sınav tarihlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

2013 – 2014 Öğretim yılında tüm açıköğretim bölümleri kredili sisteme göre sınav olacak. Bütünleme sınavlarının kaldırılmış olması tüm öğrencileri mağdur etsede bu yıl yeni iyileştirmeler yapılacağını umuyoruz.

Kredili sistemde güz dönemi ve bahar dönemi olduğunu hatırlatalım. Bu yüzden sınavlar arasındaki süre oldukça kısaldı. Kitaplarınızı bir an önce alıp ders çalışmaya hemen başlamanızı öneriyoruz.

Yeni kayıt olan öğrenciler için sınava oldukça uzun bir süre var. Kayıt yenileme yapacak öğrenciler için ise biraz daha kısa bir zaman kalıyor. Kayıt yenileme işleminizi erken yapıp kitaplarınızı alarak hemen ders çalışmaya başlamanızı öneriyoruz. (Açıköğretim kayıt tarihleri için tıklayınız.)

2013- 2014 ÖĞRETİM YILI AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Sınav Tarihleri:
Ara Sınav (Vize) : 14 – 15 Aralık 2013
Dönem Sonu Sınavı (Final) : 25 – 26 Ocak 2014

2013 – 2014 öğretim Yılı Bahar Dönemi
Kayıt Yenileme Tarihi : 24 Şubat – 07 Mart 2014

Bahar Dönemi Sınav Tarihleri:
Ara Sınav (Vize) : 19 – 20 Nisan 2014
Dönem Sonu Sınavı (Final) : 7 –8 Haziran 2014

Sınava girecek öğrencilere şimdiden başarılar diliyoruz.

Sozel.Org


Etiketler:, , , , , , , , , ,

Toplam 42 Yorum

Sayfalar: « 1 [2] Show All

 1. 18
  admin:

  @ amedli:
  Şu anda yok diyebiliriz. Bir gelişme olduğunda site üzerinden duyuracağız.

 2. 19
  erhan:

  merhaba ben adalet 1. sınıf finalin ilk oturumuna giremedim.(yani 15 kredi) 2. sınıf güz dönemindeki derslerle birlikte bu dersleri aldığımda 45 kredi oluyor. Böylece 1 sene uzamama mümkün mü? teşekkürler

 3. 20
  admin:

  @ erhan:
  Genel not ortalamanız 2.00 ve üzeri ise bu 15 krediyi fazladan alıp dönem uzatmadan mezun olabilirsiniz. Genel not ortalamanız 2.00’ı geçmez ise 2. sınıftan ders alamayacağınız için 1 dönem uzatmış olursunuz.

 4. 21
  Kripteks:

  Selam,sınav sonuçları açıklandıktan sonra ne zaman diplomayı alabiliyoruz?

 5. 22
  admin:

  @ Kripteks:
  15 gün sonra alınabileceği yazıyor. Fakat sonuçların açıklandığın gün aof bürolarına diplomaları gönderiyorlar. 2-3 gün içinde alabilirsiniz. (Bürodan büroya değişiklik gösterir.)

 6. 23
  leyla:

  merhaba.
  anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesinde okurken, atatürk üniversitesinin bir açıköğretim bölümünde, 2. üniversite olarak okumak mümkün mü?

  “bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlar” ibaresi yer alıyor.

  bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. 24
  admin:

  @ leyla:
  Evet mümkündür. Farklı üniversitelerde iki tane açıköğretim bölümü aynı anda okunabiliyor.

 8. 25
  leyla:

  işletme yönetimi önlisans diplomamı alacağım, bu dönem mezun oldum. anadolu aöf iktisat lisans ve atatürk aöf herhangi bir önlisans programına devam etmek istiyorum.
  peki bunun için kayıt işlemlerini tamamlamak dışında başka bir işlem yapmam gerekecek mi? yeniden ygs gibi?

  çok istifade ettim buradan. teşekkür ediyorum.

 9. 26
  admin:

  @ leyla:
  Anadolu üniversitesine sınavsız olarak 2. üniversite kapsamında kayıt olabilirsiniz. Atatürk üniversitesi hakkında ise net bilgim yok malesef. Öğrenci işlerine telefon açıp sorabilirsiniz. Sınavsız öğrenci almıyor ise ygs sınavına girmeniz gerekecektir.

 10. 27
  Fatih:

  Aöf sitesinde ders durumu görüntüleme diye birşey vardı niye kaldırdılar onu bilen varmı?

 11. 28
  Azra:

  Sa bu sene inş 2 yıllık halkla ilişkiler bölümünden mezun olacağım aöf den ama 4 yıllık edebiyat bölümüne aöf den yıne devam edebilme şansım var mı sınavsız ikinci üniversite olarak secebilirmiyiz yoksa ygs mi girmek gerekiyor. Eğer bu bölüm olmazsa uluslarası ilişkilere gecebilşrmiyim lisans olarak .

 12. 29
  Azra:

  Sa bahar dönemi dersımden 4 ders kaldı bu döneme genel not ortalamam 2.52 ben sadece bahar dönemindeki final sınavına girebileceğim en kötü ihtimal kaç almalıyım gecmek ve mezun olmak içşn birde güz döneminde 1 dersim dc onu da gecmiş olurmuyum acaba bu sene inş bitecek de

 13. 30
  admin:

  @ Azra:
  İkinci üniversite kapsamında edebiyat bölümünün 1. sınıfına sınavsız kayıt olabilirsiniz. Dikey geçiş ile kayıt olamazsınız.
  Dikey geçiş kapsamında Uluslararası ilişkilerin 3. sınıfına kayıt olabilirsiniz.

  DC olan dersinizden geçmiş sayılıyorsunuz. Bu dönem FF dersiniz olmadığı müddetçe mezun olursunuz.

 14. 31
  Azra:

  Allah razı olsun sizden yardımcı olduğunuz için .peki 1.sınıftan muaf ders oluyor mu ondan yararlanabilşyormuyuz yoksa sıfırdan başlayıp 1.sınıf dersilerini mi vereceğiz edebiyat bölümü için . Şimdiden tesekkur ederım

 15. 32
  admin:

  @ Azra:
  Şu an için muafiyet yapılmıyor. Muafiyet getirilirse çok büyük ihtimalle türk dili, yabancı dil gibi çok genel derslere gelecek.

 16. 33
  yeliz:

  merhaba benım 6. dönemden turk sıyasal haytı dersım var suan 8. dönemim 8. döneme ait bütün dersleri verip türk siyasal hayatından kalırsam büttede geçemezsem bı sonrakı sene sadece türk siyasal hayatını vereceğım değil mi?

 17. 34
  admin:

  @ yeliz:
  Evet, sadece kaldığınız derslerden sorumlu olursunuz.

 18. 35
  aöf:

  slm admin. ortalamam 2.00’ın üstünde. Bu sene altan bir dersi yükseltmek için almak istedim fakat sistem izin vermedi. Seçemedim.(Ders FF değildi).
  Aöf ‘de yükseltmek için alttan ders alınamıyor mu?

 19. 36
  tğb:

  mrb 2012-2013 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 2 sorularını e öğrenme portalından bulamıyorum,acil yardım istiyorum.şimdiden teşekkür ederim

 20. 37
  admin:

  @ aöf:
  Daha önce denemedim ama sanırım not yükseltme için ders alınamıyor.

  @ tğb:
  Muhtemelen yanlış yere bakıyorsunuzdur. Tüm sorular ve cevapları e öğrenme portalına ekleniyor.

 21. 38
  tğb:

  Merhaba dün öğleden sonraki Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi sınavına katılamadım,sadece final sınavıyla bu dersi vermem mümkün olurmu.İlla iki sınavın ortalaması olmasımı lazım.Şimdiden tesekkür ederim.

 22. 39
  amedli:

  admin btünleme yok mu 2 ders yüzünden dönem uzatıyorum :S:S yaaaaaa

 23. 40
  Süheyla:

  Merhaba admin,

  Sınav sonuçları açıklandı malum.Benim geçen sene bahar döneminden dört dersim vardı.Biri ff,diğer üçü koşullu geçer idi, not ortalamam ise 1,92’ydi ve uyarı yazıyordu.Bu güz döneminde de ff dersim yoktu ama koşullu geçer iki dersim vardı ve not ortalamam 1,94’tü.Şimdiki sınav sonuçlarında ff hiç bir dersim yok,genel not ortalamamda dönem not ortalamamda 2,9 gözüküyor.Alttan cd düşen bir dersim var sadece.Başarılı yazıyor ama geçen dönemlerdeki uyarı ve tekrar yazısı değişmemiş.Şimdi ben bu durumda hiç dersim kalmaksızın üst sınıfa geçtim mi yoksa o alttaki cd dersim üst sınıfa geçmeme engel mi?

 24. 41
  sema:

  mhr admin benim öğrenci sayfamda mezun durumundasınız diyo ben mezun mu oldum bide diplomalar nezaman veriliyo

 25. 42
  Elanur:

  admin turk dili 4. sinifim genel not ortalamam 2 nin uzerinde notlarim DD FF DC CD DD DD DD mezun olabilmek icin ne yapmam lazim

Sayfalar: « 1 [2] Show All

Yorum Yapin

yazar

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin