Açıköğretim 2010 – 2011 Kayıt Yenileme Harçları

Açıköğretim, Duyurular - Tarih:26 Kasım 2010

acik-ogretim

Yaklaşık 1 aydır beklenen harçları sonunda Anadolu üniversitesinin internet sitesinde yayımlandı. Bizlere en çok sorulan soru ” sınıf tekrarı yapıyorum kayıt yenileme harcım ne kadar olacak ” sorusuydu. Bizde harçlar açıklanmadığı için sınıf tekrarı yapanların harçların normal harçlardan bir miktar düşük olur demiştik. Bir çok kişi buna inanmamış olsada durum bizim söylediğimiz gibi.

Aşağıdaki resimlerden harçlara ayrıntılı olarak bakabilirsiniz. Resimden anlayamayan olacaktır. Bunlar için tekrar yazmak gerekirse;

Sınıf tekrarı yapan tüm öğrencilerin Öğretim Gideri harcı 150 TL’dir. Sınıf geçen tüm öğrencilerin öğretim harcı 205 TL’dir. Sınıf tekrarı yapanlar kaldıkları yıla göre cari hizmet giderini daha fazla öderler. İkinci üniversite okuyanlar cari hizmet giderini iki katı olarak öderler.)

Kayıt yenilemelerin nasıl yapılacağı öğrenmek için Buraya Tıklayabilirsiniz.

2010 – 2011 Açıköğretim Harçları:

Öğretim Gideri:

Cari Hizmet:

Klavuzlar


Etiketler:, , , , , ,

Toplam 239 Yorum

Sayfalar: « 1 [2] Show All

 1. 9
  GÜLŞAH ÜNLÜ:

  İyi günler 2099 dan beri harçlarımı yatırmadım.bu yıl yeniletmek istiyorum kaydım silinmişmidir?
  web büro dan girmeye çalıştığımda giremiyorum çünkü
  Şimdiden teşekkürler

 2. 10
  iggggeeezz:

  merhabalar.ben işletme 3.sınıfta kaldım kayıt tarihleri galiba geçmiş bu durumda napıcam ben sınawlara giremicekmiyim aydınlatırmısınız lütfen bu konuda

 3. 11
  admin:

  @ Gülşah Ünlü:
  Kaydınız silinmemiştir. Kaydınız otomatik dondurulduğu için web büro hesabınızda dondurulmuş olabilir. 28 kasımdan sonra bankaya giderek kaydınızı kontrol edebilirsiniz.

  @ iggggeeezz:
  Sınıf tekrarı yapanlar kayıt yenileme yapıyor. Kayıt yenilemeler henüz başlamadı. Yeni kayıtlar bitiyor sadece. 28 kasım – 20 aralık tarihlerinde kayıt yenileme yapacaksınız.

 4. 12
  betül:

  arkadaşlar çok acil cevap verin bana lütfen tde bölümüm güz döneminde kayıt yeniletmedim bahar döeninde yani şubatta yenileticem birinci sınıftan üç ders 2.sınıftan dört ders gözüküyor bende acaba kayıt yenileme 2.sınıf mı yapıcam yoksa 1.sınıfmı lütfen cevap

 5. 13
  betül:

  bana cevap verirmisiniz çok acil

 6. 14
  betül:

  admin bana cevap verirmisin

 7. 15
  admin:

  @ betül:
  Bahar dönemi kayıt yenileme zamanında dersler değişecektir. Bahar döneminde de 2. sınıftan ders alabileceğinizi düşünüyorum.

 8. 16
  sude berna:

  slm admin..ben aöf 3.sınıf işletmeden devam ediyordum fakat sınıf tekrarı yaptım 2 dersten geçip 4 dersten kaldım…şimdi benim parayı yatırıp aöf gitmeme gerek var mı yada ne kadar yatıracağım evrak falan gerekiyor mu? beni bilgilendirirsn sevinirim…

 9. 17
  sude berna:

  bu arada kayıt yenileme 2011 2012 için soruyorum

 10. 18
  nur:

  Merhaba ben bankacılık ve sigortacılık 2. sınıf için kayıt yenileme yapıcam 1. sınıftanda tek dersim var ne kadar harç ödemem gerek söyleyebilirmisiniz ??

 11. 19
  admin:

  @ sude berna:
  Kayıt yenileme yapmanız gerekiyor. Artık evlere evrak gönderilmiyor. 28 kasım – 20 aralık tarihlerinde bankaya harcınızı yatırıp ocak ayı sonuna kadar aof bürosuna gidip bandrol almanız gerekiyor.

  @ nur:
  Harçlar 250 TL’dir.

 12. 20
  mertkan:

  Admin bn işletme fak. okuyorum gecen sene kaldım , gecen yıl kayıt olurken sadece 250 tlye yakın para yatırmıstım ve kayıt olmstum sımdıde sınıf tekrarı yapıcam 1. seneden , gecen yıldan borcum var o halde ve ne kadr oldugunu nereden ogrenıcem?

 13. 21
  admin:

  @ mertkan:
  2. dönem harcını yatırmamışsınız anladığım kadarıyla. Tam olarak miktarı bankalara giderek öğrenebilirsiniz. Tahminen 20-30 TL civarında faiz gelir.

 14. 22
  sude berna:

  ya admin biz geçtğimiz derslerin niye ücretini ödüyoruz ya 2 dersten geçtim ve 195 ödedim…aöf bürosuna sordum üniversiteler belirliyor dediler başka birşey demediler ne yapmam lazım hakkımızı yiyiyorlar….

 15. 23
  admin:

  @ sude berna:
  Kredisiz sistemde öyleydi malesef. Önümüzdeki sene tüm bölümler kredili sisteme geçeceğinden harçlarda düzene girecek.

 16. 24
  neriman:

  merhabalar ben 2011-2012 kayıt yenıleyı kacırdım. üstelik 2 dersım var.çok üzüldüm mezunıyetım 2 sene uzamıs oldu acaba kayıt yenılemede af falan cıkma ıhtımalı oluyormu nerden ögrene bilirim bana yardımci olabılırmısınız? simdiden tesekkurler..

 17. 25
  admin:

  @ neriman:
  Şu ana kadar böyle bir af hiç çıkmadı. Bu yılda çıkmayacaktır. Durumunuza üzüldüm.

 18. 26
  MIZRAP:

  merhaba ben 2 yıllık üni bitirdim ve dgs ile aöf üçüncü sınıftan devam ediyorum ilk taksidi yatırdım şubattaki 2. taksidi ödemesem veya geç ödersem ne olur bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 19. 27
  admin:

  @ MIZRAP:
  Şubattan sonra aylık 2-4 TL faiz ile aralık ayına kadar yatırabilirsiniz. Sınavlarınıza etki etmez.

 20. 28
  sinan:

  açık öğretim kayıt tarihini kaçıranlar, kaydını sildirenelr ama geri dönmek isteyenler , harcını ödemediği için atılanlar … Öğrenci affını kaçıranlar veya çeşitli nedenlerle mağdur edilenler olarak facebookta grubumuz var. http://www.facebook.com/groups/254398674597145 katılma isteği gönderin , grup herkesi açık olmayan modda.

 21. 29
  sinan:

  admin benim nerimana yanıt yazma yetkim yok ama grubumuzun linkini verebilirmisin kendisine direkt mesajla ya da direkt kendi yorumunun altına ekleyerek onun ? bu gibi arkadaşların aftan yararlanmaıs gerekiyor. hatta açık öğretimde kaydını yenilemeyen, harcını yatrımayan, kayıtları kaçıran arkadaşların da affa dahil olması gerekiyor. bu nedenle bu konuda sana yazı hazırlarsak sayfanda ”kayıtları kaçıran öğrencilerin dikkatine ” başlıkl bir uyarı paylaşır mısın ?

 22. 30
  admin:

  @ sinan:
  Geçtiğimiz yıl kayıt yenilemeyi kaçıran arkadaşlar organize oldu, toplu dilekçe verdiler, milletvekili tanıdığı olanlar olaya müdahale etmeye çalıştı, meclise ve başbakanlığa kadar bu durumu götürdüler. Fakat sonuç olarak kayıt yenilemeyi kaçırmanın telafisi olmuyor. Kayıt silinme olayıda kaldırıldı ve af getirildi. Şu an için sadece kayıt yenilemenin telafisi yok. Buda facebook grubu kurmakla çözülmeyecek bir durum. Bu nedenle belirttiğiniz yazıyı, insanları boşuna ümitlendirmemek adına paylaşmıyorum.

 23. 31
  yusuf:

  slm ben muhasebe 1 sinif okuyorum biirnci donem harci yatirdim sinava girdim 2 donem harci yatirmadim okulu biraktim bu harc parasi ilerde bi yerde onume cikarmi sorun olurmu

 24. 32
  yusuf:

  artik okumayida duusnmuyorum

 25. 33
  admin:

  @ yusuf:
  Açıköğretime işiniz düşmediği sürece bu harç karşınıza çıkmaz.

Sayfalar: « 1 [2] Show All

Yorum Yapin

turkiye

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin