acik-ogretim

Açıköğretim 2013 Dersleri ve Arasınavda Sorumlu Olunan Üniteler

220

Bilindiği gibi 2012 – 2013 eğitim öğretim dönemi ile tüm kredili sisteme geçti. Kredili sistemde hemen hemen tüm bölümlerin derslerinde değişiklik yapıldı. Anadolu üniversitesi yayımladığı duyuru ile bu değişiklikleri ve tüm için arasınavda sorumlu olunan üniteleri yayımladı.

, İktisat, İşletme Fakülteleri 2012-2013 Öğretim Yılı Güz ve Bahar dönemlerinde okutulacak dersler ile ara ve dönem sonu sınavı sorumluluk üniteleri için buraya tıklayınız.

Liste pdf dosyasıdır. Listeye bakarsak merak edilen kısımlar olabilir. Bunları kısaca açıklayalım.

Yarıyıl: Her yıl 2 dönemden oluşmaktadır. Örneğin 3. dönem 2. sınıfn 1. dönemidir.

AS: O dersin arasınavda sorumlu olunan ünite sayısını göstermektedir. (Vize sınavı)

DS: O dersin yıl sonu sınavında sorumlu olunan ünite sayısını göstermektedir. (Final sınavı)

T: Teorik Ders sayısı

U: Uygulamalı Ders sayısı

K: Dersin Kredisi

Dosyayı indirmek için tıklayınız.

Paylaş:

220 yorum

 1. Gürsel Tarih:

  ben ilk üniversitemi eskişehir anadoludan mezunum ve ikinci üniversite ile istanbul açık öğretime kayıt oldum(İKTİSAT).Hangi derslerden muaf olurum.Ne zaman kesin kayıt bilgisi gelir önceden işlemlerimi hallettim beklemekteyim ve anadolu,istanbul,atatürk üniversitelerinin açık öğretim dersleri aynı mıdır? ÖZELLİKLE DÖKÜMAN,BELGE,NOT,KİTAP nasıl alırım???

 2. @ Gürsel:
  İstanbul üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgim yok malesef. Öğrenci işlerini arayıp sormanız gerekli.

 3. merhaba benim bahar döneminden alttan dersim vardı ben o dersleri verdim fakat 2. sınıftaki dersleri veremediğimden dolayı ortalamadan dolayı aslında tekrar almak zorundayım . Alttan verdiğim dersleride alıcak mıyım?

 4. figenya Tarih:

  slm arkadaşlar sizinle birşey paylaşmak istiyorum bilenler vardır belki ama bilmeyenler için aöf den alınan ingilizce-3 kitabı 12 üniteden oluşuyor ara sınav sorumluluk ünitelerine baktığımızda 6+6 gibi anlaşılıyor fakat 2 dönemi içeriyormuş kitap yanı 3+3 3+3 şeklinde çalışacakmışız kısaca inglizce 4 yokkkk hepsi ingilizce 3 ün içinde yarısı 3 yarısı 4

 5. admin ben buyıl önlisans ilahiyat bölümüne kayıt yaptırdım fakat aöf ile ilgili hiçbir bilgim yok soruları çıkarmaya çalıştım ama çıkaramadım. aynı zamanda çalışıyorum ders çalışmam çok zor oluyor .bunun en kolay yöntemi çokça soru çözmekmi

 6. @ aaaa:
  Sınava yaklaşık 1 ay var daha. Bir müddet daha konu çalışıp son zamanlara geldiğinizde sorulara ağırlık verebilirsiniz.

 7. metin ŞAHİN Tarih:

  merhaba arkadaşlar ben güvenlik işinde çalıştığım için derslerimi çalışamıyorum kaydımı dondurdum. bu yüzden 4 gün önce aldığım murat yayınları 4 sınıf kitabımı satıyorum.0537 983 86 39

 8. Elçin Yılmaz Tarih:

  mrb iktisat lisans programı var bir de yanında (BAP) yazan var. Bn dgs ile geçiş yaptım hangi programa göre hazırlanıcam bilgi verir misiniz? ve 3.sınıftan başlıycam ama 1. ve 2.sınıftaki görmediğim derslerden de sorumlu muyum?

 9. @ Elçin Yılmaz:
  BAP = Batı Avrupa Programı
  Batı avrupa programına değil normal derslere çalışacaksınız. Mezun olduğunuz bölüme göre intibak dersleri alacaksınız veya almayacaksınız. Öğrenci sayfanızdan sınav giriş belgenize bakarak hangi sınavlardan sorumlu olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
  https://login.anadolu.edu.tr/login.aspx

 10. fuat alp arslan Tarih:

  neden irtibat tlf larına kimse bakmıyor…kimseyle irtibat kuramuyoruz…verilen irtibat numaralarının çoğu için geçersiz numara deniliyor ve arama dahi yapılamıyor….

 11. büşra saral Tarih:

  merhaba… sosyoloji okuyorum ders kitaplarımı baştan sona okudum fakat ara sınavımın sonuçları berbat.ileriye dönük hedeflerim olduğu için böyle yaptım ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler..

 12. @ ahmet:
  Final sınavında konuların tamamından sorumlusunuz. Son kısımlar daha ağırlıkta olur.

  @ büşra saral:
  Arasınavda kitabın yarısından sorumlusunuz, biraz fazla çalışmışsınız sanırım. Bu çalışmanız final sınavında yararlı olacaktır. Düzenli olarak çalışabilirseniz başarılı olabilirsiniz.

 13. tuğba Tarih:

  ya yine ingilizceden kalmışım ne lanet bir ders bıktım artık aöf kaldır ingilizce dersini :))

Yorum Yap

.