Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Önlisans Programı

Açıköğretim Bölümleri - Tarih:1 Ağustos 2010

acik-ogretim

Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü 2 yıllık önlisans programıdır ve açıköğretimin kontenjansız bölümlerinden biridir. Bölümde kontenjan sınırlaması olmadığı için YGS sınavında barajı geçmek yeterlidir. ( Herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar 2. üniversite kapsamında sınavsız yerleşebilir.)

Programın Amaçları

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, sekreterlik mesleği başta olmak üzere büro yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Büro Hizmetleri, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Hukuk Sekreterliği, Kütüphanecilik, Sekreterlik, Yönetim ve Ticaret Sekreterliği, Tıbbi Sekreterlik, Tıp Sekreterliği alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Büro Yönetimi ve Sekreterlik programına sınavsız yerleştirilebilmektedir. ÖSYM’nin yaptığı sınavda herhangi bir puan türünde 140 ve üzeri puan alan kişiler programa yerleştirilirler. Programın kontenjanı sınırsızdır. Örgün bir yükseköğretim programında kayıtlı ya da mezun olanlar, Ikinci Üniversite uygulamasına başvurarak ÖSYM sınavına girmeden bu programa başvurabilirler. Kayıtlar hakkında bilgi almak için http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Mezuniyet Sonrası

Programdan mezun olan öğrenciler, “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Diploması” alırlar. Büro Yönetimi ve Sekreterlik programından mezun olan öğrenciler, Büro Yönetimi Öğretmenliği, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Bilgi Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler programlarına sınavla dikey geçiş yapabilirler. Ayrıca bu programdan mezun olan öğrenciler DGS ye girmeden Anadolu Üniversitesi İşletme – İktisat Fakültelerine doğrudan dikey geçiş yapabilirler.

İş Olanakları

Mezunlar; Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanında özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilmektedirler.

Unvan

Programı bitiren öğrencilere “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Meslek Elemanı” unvanı verilir.

Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü harçları yılda 2 eşit taksitte ödenmektedir. Bu harçların bir taksiti 190+39Tl’dir.(2009 Yılı için geçerlidir.) 2. taksitte ilk taksit ile aynıdır ve Şubat ayının sonuna kadar yatırılması gerekmektedir. Şubat ayında yatırmadığınız takdirde daha sonraki aylarda faiziyle 2. taksiti yatırabilirsiniz. ( İlk taksiti daima zamanında yatırmalısınız. )

Açıköğretim sınavları her yıl aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Arasınav Nisanın ilk haftası, Yıl sonu sınavı Mayısın son haftası ile haziranın ilk haftası, Bütünleme Eylül’ün ilk haftası yapılır.

Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü geçmiş yıllarda çıkmış sorularına ulaşmak için anasayfamız olan www.Sozel.Org adresini kullanabilirsiniz.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Dersleri

1.SINIF
*Genel İşletme
*Davranış Bilimlerine Giriş
*İktisada Giriş
*İletişim Bilgisi
*Uygarlık Tarihi
*Temel Bilgi Teknolojileri
*Hukuka Giriş
*Yabancı Dil

2.SINIF
*Klavye Öğretimi
*Kurumsal İletişim Yönetimi
*Büro Teknolojileri
*Büro Yönetimi
*İstatistik
*Ticari Bilgiler ve Belgeler
*Türk Dili
*Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi


Etiketler:, , , , , , ,

Toplam 98 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 [4] Show All

 1. 74
  admin:

  @ mustafa:
  Bu durum hakkında net bilgim yok malesef. Aof bürosuna sormanızı öneririm.

 2. 75
  burak:

  meraba.acaba kayıtlar ne zaman.2. sınıfa gectim bu sene ama kayıt ne zamn yapılcak hiçbi fikrim yok

 3. 76
  admin:

  @ burak:
  Bu yıl 2. sınıfa geçtiyseniz kayıt yenileme yapmadıysanız, bu yılki tarihleri kaçırdınız malesef. 17 kasımda sona erdi.

 4. 77
  eren:

  Merhabalar… Bende büro yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim..Klavye öğretimi sınavı hakkında bilgisi olan arkadaşlara sorum şu ki; sınavda kaç dakikada kaç kelime yada hatasız vuruş gerekiyor??? Bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim ….

 5. 78
  seher:

  merhaba ben büro yönetimi ve sekreterlik lise mezunuyum tıbbi sekreterlik bölümüne sınavsız geçiş yapabiliyormuyum acaba öğrenmek istedim.teşekkürler

 6. 79
  admin:

  @ eren:
  Bu konuda ayrıntılı bilgim yok malesef.

  @ seher:
  Evet, 2. üniversite kapsamında sınavsız geçiş yapabilirsiniz. Başvuru ve kayıtlar eylül – ekim aylarında yapılıyor.

 7. 80
  aysel:

  mrb ben 2005 tıbbi sekretelik bölümü lise mezunuyum şimdi açık öğertimden devam etmek istiyorum ama tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik okumak istiyorum bunun için öss sınavına mı girmem gerekiyor baraj var mı ve uzaktan eğitim mi oluyor bu bölümde bana yardımcı olur musunuz bu konuyla ilgili hiç bilgim yok

 8. 81
  admin:

  @ aysel:
  Sınavsız geçiş hakkınız varmı bilmiyorum. Normalde meslek liselerinin sınavsız geçiş hakkı var. Sınavsız geçiş hakkınız yok ise ygs sınavına girmeniz gerekli.

 9. 82
  deniz erkan:

  Acik liseden bro yonetimi okumak istiyorum nasil okuyabiliriz ve hangi okula kayit yaptırmam gerekiyor.

 10. 83
  deniz erkan:

  Acik liseden bu bölümü okuyabiliyomuyum bir cevap verebilirsiniz.

 11. 84
  admin:

  @ deniz erkan:
  Meslek liselerinden sınavsız geçiş yapılabiliyor. Meslek lisesinden mezun değilseniz ygs sınavına girip 140 barajını geçmeniz gerekiyor. Ardından tercih yapıp yerleşiyorsunuz.

 12. 85
  fatma karabulut:

  ben kızmeslek lisesi mezunuyum kuaförlük bölümü buro yönetimi ve sekreterliğe sınavsız geçiş hakkımı kullana biliyormuyum bana cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler…..

 13. 86
  admin:

  @ fatma karabulut:
  Meslek liselerinin sınavsız geçiş hakkı var fakat hangi bölümler hangi bölümlere geçiş yapabiliyor net olarak bilmiyorum. Eğer bölümünüzden büro yönetimine geçiş hakkınız var ise açıköğretimede sınavsız geçiş yapabilirsiniz.

 14. 87
  Betül:

  Merhaba. AÖF’ten Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü’nü bitirdikten sonra DGS ile yine AÖF’ten Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’ne geçiş yapabilir miyim? Yani lisans tamamlama işlemini de AÖF’ten yapmam mümkün mü?

 15. 88
  Betül:

  Merhaba. AÖF’ten Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü bitirince yine AÖF’ten Sağlık Kurumları İşletmeciliğini okuyabilir miyim? Yani lisans tamamlama işlemini AÖF’ten yapmam mümkün müdür?

 16. 89
  müşra:

  merhabalar bir sorum olacaktı.ben işletme birinci sınıfım bu sene tekrar yapacağım ama ben büro yönetimi sekr. geçiş yapmak istiyorum bu mümkün mü acaba ? bırde gecıs yapılıyorsa neler yapmam gerekiyor yardımcı olursanız cok sevinirim

 17. 90
  MAKBULE:

  mrb büro yönetimi önlisanstan yeni mezun oldum açıköğretimden lisansa geçmek için işletme iktisat dışında geçiş yapabileceğim başka bir bölüm var mı ve açıköğretim kayıtları ne zamn oluyo bilgi verirseniz çok sevinirim..şimdiden tşkkürler

 18. 91
  Güler:

  Merhaba, ben aftan yararlanıp kaydımı yenilettim Kamu yönetimi bölümüne.Özel sektörde yönetici sekreteriyim.Sormak istediğim bölüm değiştirme şansım varmı.büro yönetimi ve sekreterlik bölümüne geçiş yapabiliyor muyum.

 19. 92
  cemil:

  ben ticaret meslek lisesi büro yönetimi mezunuyum bu bölümü okumak istiyorum ne yapmam lazım hiç birşey bilmiyorum bana ne olur bir bilgi verseniz.

 20. 93
  admin:

  @ cemil:
  Ygs sınavına girip 140 barajını geçmeniz ve tercih yapıp yerleşmeniz gerekiyor.

 21. 94
  elif:

  ben büro yönetimi ve sekreterlik okumak istiyorum yalnız ders seçme konusunda bi bilgim yok hangilerini seçmeliyim yabancı dil zorunlu mu peki ya klavye?

 22. 95
  elif:

  lütfen acil cvp verir misiniz

 23. 96
  elif:

  pardon açıköğretim okuyacgmı yazmadım

 24. 97
  duygu:

  Afyon Kocatepe de büro Yönetimi ve yönetici Asistanlığı okuyorum 2. Sınıfım ama alttan derslerim var bunları açıköğretim e geçiş yapıp verebilir miyim bilgisi olan var mi

 25. 98
  aliye:

  ben bro yönetim okuyorum 1 sınıf sınavlar hakkın da ilgim yok
  aralık ayında yapılacak sınavda kitapların tüm konularından mı sorular çıkıyor bilginiz var mı

Sayfalar: « 1 2 3 [4] Show All

Yorum Yapin

turkiye

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin