Açıköğretim Diplomaları | Diploma Örnekleri

Açıköğretim, Duyurular - Tarih:22 Temmuz 2010

acik-ogretim

Açıköğretim okumayı, açıköğretim okumayanlar çantada keklik bir üniversite gibi görselerde Açıköğretim okumak gerçekten sanıldığından çok daha zor.

Açıköğretim okul hayatı boyunca bir çok zorluklarla karşılaştık. Gerek derslerden kaldık, gerekse en yakınlarımız bize açıköğretim okuyacağına hiç okuma gibi sözler söyledi. Bunlar gibi daha bir çok zorlukla mücadele edip açıköğretimden mezun olmak çok güzel bir duygudur.

4 yıl boyunca lisans programında okuyup yada 2 yıl boyunca önlisans programında okuyup zorlukları aştığınızda elinize aldığınız Lisans/Önlisans Diploması size tüm dertleri unutturabiliyor.

Aşağıda Geçmiş yıllarda ve 2010 Yılında alınan Açıköğretim Diploma Örnekleri var. Diplomalar nasıl göründüğüne, neye benzediğine aşağıdan bakabilirsiniz.


Etiketler:, , , , , , , , , ,

Toplam 102 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 [5] Show All

 1. 78
  taner:

  anadolu üniversitesi resmen bize tescilli diploma veriyor arkadaşlar. ben edebiyat son sınıfım çok pişmanım
  keşke örgünden iki yıllık okusaydımda hiç değilse diplomam aciköğretim fakültesi yazmazdı diplomam cidddiye alınırdı.okulöncesinden mezun olan arkadaşım kaç yere iş başvurusu yaptı ama hiç kimse işe almadı diplomasında açıköğretim fakültesi yazısını gören iş veren ciddiye bile almıyor halada işsiz.birde televizyonlara çıkıp denk diploma veriyoruz diye reklam yapmasınlar bunun neresi denklik.herkes kamuda çalışacak diye birşey yok.madem verdikleri eğitime bu kadar güveniyorlar o zaman neden bu ayrımcılığı yapıyorlar.resmen kendileriyle çelişiyorlar.hiç bir iş veren açıköğretim fakültesi yazan diplomaya ciddiye almıyor.

 2. 79
  aysenur:

  merhaba ben maliye bölümnüde okuyroum 2. sınıfım bu sene bittiğinde önlisans diplamamı alıp daha sonra tekrar 3 4 e tamamyalabilimiyim ? ve çift diplomam olurmu.teşekkurler

 3. 80
  admin:

  @ aysenur:
  Tüm dersleri geçtiğinizde önlisans diploması alma hakkınız var. Lisans tamamlama yapıp devam ettiğinizde muhtemelen 2 diplomanız olmayacak.

 4. 81
  nuray:

  benim karışık bi sorum olcaktı:/ 2 yıllık üniversite mezunuyum bu yıl 4 yıllık kazandım birde acıköğretim felsefe bölümüne kayıt yaptırdım. şimdi yapmak istediğim daha önce bitirdiğim önlisansı acıköğretimden lisansa tamamlamak. acıköğretimde okuyorken b şansım var mı? okuduğum bölümü mü dondurmam gerekiyo yoksa bırakmalı mıyımtekrar sınava mı girmeliyim nasıl önlisansı lisansa tamamlayabilirim ?

 5. 82
  gözde:

  ben 2.snf maliye ogrncisiyim seneye uzaktan egtim istanbul universitsine basvurup mezun oldgm taktirde uzaktn egtm ibaresimi yer alick yoksa istanbul unvrsitesi malie mezunumu yazck

 6. 83
  admin:

  @ nuray:
  İki tane açıköğretim aynı anda okunamıyor. Bu nedenle önceki kaydınızı sildirip yeni kayıt yapmanız gerekiyor.

  @ gözde:
  İstanbul üniversitesi hakkında net bilgim yok malesef. Bu bölüm açıköğretim fakültesine bağlı ise açıköğretim fakültesi maliye bölümü yazacak.

 7. 84
  fatos:

  merhaba: ben uludağ üniversitesi tarım makinaları bölümünde okuyorum 2. sınıfım ve bu sene mezun olup aöf ye lisansa geçmek istiyorum peki diplomamda ne yazıcak mühendis olarak yazı yazılıcak mı?

 8. 85
  admin:

  @ fatos:
  Açıköğretimin mühendislik bölümüne geçiş yapmayacağınız için diplomanızda mühendis yazmayacak. İşletme, iktisat gibi bölümlere geçiş yapabildiğiniz için bu bölümler yazacak.

 9. 86
  safran:

  slm arkadaşlar ben 2010 yılında mezun oldum. yalnız maddi imkanlar yüzünden o dönemin 2 taksidini yatıramadım. bu yüzden diplomayı alamadım. şimdi diplomamı almak istiyorum. bankaya gidip para yatırmam yeterlimi?. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

 10. 87
  admin:

  @ safran:
  Muhtemelen harcınızı yatırmanız yeterli olacak. Yinede önce aof bürosu ile görüşmenizi öneririm.

 11. 88
  erdoğan:

  admin hangi bölümlerin diplomasına açıköğretim yazmıyor

 12. 89
  admin:

  @ erdoğan:
  İşletme ve İktisat fakültelerine bağlı olan bölümlerde yazmıyor.

 13. 90
  sennur:

  merhaba;
  2 yıllık tarım kooperatifi okudum ikinci öğretim olarak sonra 3. sınıftan iktisat aof ye basvurdum bu sene diplomamı alacam diplomam nasıl olacak bu bankalar iktisat örgün olmalı diyor diplomamda ayrım yapabileceklermi kısacası ben örgun diye yuttura bilirmiyim:)

 14. 91
  Erdoğan:

  peki sonra değişecek mi?

 15. 92
  Erdoğan:

  yani diplomaya hiçbir zaman yazmayacak mı?

 16. 93
  Merve helin:

  Sosyoloji okuyorum dıplomamda acık ogretım fakultesı yazar mı?

 17. 94
  hülya koçak:

  sağlık kurum işletmeciliği diplomamı çalıştığım hastaneye intibak için verdim yapıldı.kursa başvurduğumda genel sekreterlik arayıp diploma tescilin yok dedi çkys de kayıdım açılmıyormuş diploma tescili aradım.aöf tescili olmaz dedi. personel bilgi bankasını açtım kayıtlı değil yazıyor.başına böyle bir çıkmaz gelen varmı çözdümü?

 18. 95
  Nesim Eren:

  Arkadaşlar tek anladığım bu açık öğretim bizi resmen enayi yerine koyup bize ismimizin basılı bir kağıt parçasından başka bişey vetrmediği.O zaman bu diploma ile bir iş bulup çalışamassak ne işe yarar. biz bunca sene neden paramızı çöpe atıyoruz.paramızı çöpe atmamıza rağmen neden bu açık öğretimini herkes tercih ediyor. bende anlamadım sene 2005 te açık öğretimin ne olduğunu bilmiyorlardı. şimdi tanıdığım herkes açık öğretim okuyor. Benim tek bildiğim nerde çokluk orda Bokluk olduğudur.

 19. 96
  gultekin:

  Aof önlisans sağlık kurumları işletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim. Aof den önlisans işletme diploma denkliği alınabilir mi? Çünkü bir iş başvurusunda denklik belgesi alırsanız başvuru yapabilirsiniz denilmişti. Bu konuyu ayrıntılı olarak açıklarsanız sevinirim.

 20. 97
  ismail:

  aöf den ricamız artık şu diplomalarını biraz daha büyültüm enizanıdan görsel yönden değiştirse yaa.sanki a4 kağıda basılı gibi duruyor.

 21. 98
  tuğba:

  diyelim ki edebiyat böşümünü 3 yılda bitirdim.diplomayı almak için 4.yılın sonunu mu beklemem gerek acaba?

 22. 99
  Gülmira:

  Merhaba ben AZERBAYCANDAN GÜLMİRA. Burda Anadolu universitesinin 4 yıllık işletme fakültesini okuyorum.2.sınıfta kaldım 3e geçemedim.Acaba ben Baküdeki universitemi dondurup eskişehirdeki Anadoluda okuyabilirmiyim? Rica etsem cevap yazamısınız. Çok önemli.

 23. 100
  muammer akyol:

  Arkadaslar merhabalar acikogretim den isletme bolumu okuyrm diplomamda acikogretim ibaresi yer alacak mi yani sadece anadolu üniversite si isletme bölümü mu yazacak yoksa anadolu univrstesi acikogretim fakultesi isletme mi yazacak simdiden tesekkur ederim

 24. 101
  derya t:

  ben 2 yıllık turizm okudum.okul birince açıkögretimden devam ettim.peki açıkögretim diplomamı alınca orada açıkögretim yazarmı

 25. 102
  cem arda demir:

  arkadaşlar aöf sosyoloji diplomasını aldım şok oldum.zaten ünvan falan yazmıyor ancak,sosyoloji programı yazması saçma yani bırakın sosyolog ünvanını program düzeyine indirgemişler.hani şu üniversitelerin bir iki aylık ücretli verdikleri sertifikalar gibi.

Sayfalar: « 1 2 3 4 [5] Show All

Yorum Yapin

kadar

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin