Açıköğretim Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü

Açıköğretim Bölümleri - Tarih:1 Ağustos 2010

acik-ogretim

Açıköğretim Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü 2 yıllık önlisans programıdır ve açıköğretimin kontenjansız bölümlerinden biridir. Bölümde kontenjan sınırlaması olmadığı için YGS sınavında barajı geçmek yeterlidir. ( Herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar 2. üniversite kapsamında sınavsız yerleşebilir.)

GENEL BİLGİ

İktisadi ve İdari Programlar Bölümü, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 1993 yılında 496 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile öğretime başlayan şu an 18 önlisans programı ile eğitim-öğretimin sürdürüldüğü bir bölümdür. Bu program bünyesinde yer alan 2 yıllık önlisans programları:

Sosyal Bilimler, Ev İdaresi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Yerel Yönetimler, Dış Ticaret, Muhasebe, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bankacılık ve Sigortacılık, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Halkla İlişkiler, İlahiyat, Bilgi Yönetimi, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Jandarma Meslek Eğitimi, Polis Meslek Eğitimi, Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Meslek Eğitimi, Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programları’dır.

Programın Amaçları

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı, emlak sektörünün ihtiyaç duyduğu, emlağın pazarlanması ve yönetilmesi konusunda hizmet danışmanlığı yapacak elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının A-Grubu (Ticaret Lisesi Fen), Bankacılık, Bilgisayarlı Muhasebe, Borsa Hizmetleri, Deniz ve Liman İşletme, Dış Ticaret, Emlak Komisyonculuğu, Genel Hizmetler (Demiryolu), İşletme, işletmecilik (Demiryolu), Muhasebe, Muhasebe ve Finansman, Pazarlama, Pazarlama ve Perakende, Satış Yönetimi ve
Reklamcılık, Sigortacılık, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Tesis işletmeciliği, Ticaret, Ticaret Liselerini Alan Ayrımı Olmadığı Dönemde Bitirenler ve Ulaştırma Hizmetleri alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Emlak ve Emlak Yönetimi programına sınavsız yerleştirilebilmektedir. Ayrıca, ÖSS’de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler de bu programa yerleştirilebilmektedirler. Programın kontenjanı sınırsızdır. Örgün bir programda kayıtlı ya da mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere ÖSS’ye girmeden İkinci Üniversite uygulaması kapsamında bu programa başvurabilirler. Kayıtlar hakkında bilgi almak için http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Mezuniyet Sonrası

Programdan mezun olan öğrenciler, “Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Diploması” alırlar.

İş Olanakları

Mezunlar; emlak ofisi açabilecekleri gibi, Arsa Ofisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Belediyelerin Emlak Müdürlüğü ile benzeri kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketlerde, organize emlak şirketlerinde, büyük binaların ve iş merkezlerinin yönetimlerinde çalışabilmektedirler

Açıköğretim Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü harçları yılda 2 eşit taksitte ödenmektedir. Bu harçların bir taksiti 190+39Tl’dir.(2009 Yılı için geçerlidir.) 2. taksitte ilk taksit ile aynıdır ve Şubat ayının sonuna kadar yatırılması gerekmektedir. Şubat ayında yatırmadığınız takdirde daha sonraki aylarda faiziyle 2. taksiti yatırabilirsiniz. ( İlk taksiti daima zamanında yatırmalısınız. )

Açıköğretim sınavları her yıl aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Arasınav Nisanın ilk haftası, Yıl sonu sınavı Mayısın son haftası ile haziranın ilk haftası, Bütünleme Eylül’ün ilk haftası yapılır.

Açıköğretim Emlak ve Emlak Yönetimi bölümü geçmiş yıllarda çıkmış sorularına ulaşmak için anasayfamız olan www.Sozel.Org adresini kullanabilirsiniz.

Emlak ve Emlak Yönetimi bölüm dersleri

1.Sınıf Dersleri

Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
İktisada Giriş
Temel Bilgi Teknolojileri
Hukuka Giriş
Yabancı Dil(Almanca)
Yabancı Dil(Fransızca)
Yabancı Dil(İngilizce)
İletişim Bilgisi
Uygarlık Tarihi

2.Sınıf Dersleri

Emlak Komisyonculuğu Hukuku
Bina ve Yapım Bilgisi
Emlak Vergi Sistemi
Belediye ve Gayrimenkul Mevzuatı
Emlak Yönetimi ve Uygulama
Emlak Finansı ve Emlak Değerleme
Türk Dili
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi


Etiketler:, , , ,

Toplam 699 Yorum

Sayfalar: « 1 … 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] Show All

 1. 675
  yeliS:

  Ne demek şansım yok. Bence bütük ihtimal atanırsın. Sonuçta adalet bölümü bizim kadroyu tercih hakkı olsa bile öncelikli olarak kendi alanlarını tercih edecekler.

  Olumlu düşün gerçekleşsin ;)

 2. 676
  beyaz bulut:

  sagol arkadasm bu 500 kişilik kadro bilgidi dogru mu ben bu haziran alimlarıyla sıralamamla gidermiyim sence bna yardımcı olabilirmisniz

 3. 677
  samet:

  arkadaşlar aöften okuyanlardan bilgisayar işletmenliğine atanırken bilgisayar sertifikası istiyolar mı

 4. 678
  serkan:

  mezunum :))))) darısı diğer arkadaşların başına

 5. 679
  osman86:

  Cennet ne yaptin mezun oldunmu

 6. 680
  cennet:

  Evet Osman Bey mezun oldum ve infaz koruma memurluğuna başvurdum olurmu bilmem hayırlısı artık…

 7. 681
  osman86:

  Oylemi cennetcigim sevindim mezun olduguna hadi gozun aydin, ee puanlarin yuksek neden olmayasinki infaz koruma, inan kadinlarlar icin daha rahat ceza evi kafana takilan olursa tlf 0534 834 96 86

 8. 682
  hakoo:

  osman abaza mısın

 9. 683
  osman86:

  Hakan sacmalama ve duzgun konus benle

 10. 684
  cennet:

  osman ne yapmaya çalışıyosun kelimelerine dikkat et bence sen bana soru sormuşsun bende cevap verdim sen niye herkeze zorla telefonunu vermeye çalışıyosun anlamadım…

 11. 685
  osman86:

  Ozur dilerim cennet hanim basarilar

 12. 686
  esra:

  Sevgili arkadaşlar benim gibi 2 sınıfta okuyup tek dersten kaldığı için 4 sınıftan ders alamayan var mı ?

 13. 687
  yeliS:

  Ben de mezunum :))) Bu sayfayı geride kalan arkadaşlara bırakıyorum….

  SEVGİLER……. :)

 14. 688
  newroza ari:

  ne olmuş la burda iyiki bu bölümden kaydımı sılmışim bölum artık bıtırme noktasında 5 bölüme verılmış atamaları allah yardımcınız o0lsun ya ben bürodan atandım. birde kımse kımseye asılmasın ayıptır gunahtır herkesın anası bacıswı var lutfen.

 15. 689
  zümra:

  ben acikogretım kamu yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim. Bu yıl üni. Sınavına tekrar girdim acaba açıköğretim okuduğum için puan kesilirmi ?. Bi de kamu yönetimi kontenjanli mi? Bilen varsa söylesın şimdiden teşekkür ederim.

 16. 690
  newroza ari:

  aöf oldugundan puan kesilmez aöfde kamu yönetımının kontejanı sınırsız takma kafana zümra kardeş

 17. 691
  hakoo:

  osman düzgünüm ben zaten canım ama önüne gelen kıza numara vermeye çalışan bi mala ne denir abazasınnnnn

 18. 692
  esra:

  Eskişehir’de, Taksim Gezi Parkı eylemi yapan öğrencilerin sınavların ertelenmesi talebine üniversite yönetimi olumlu karşılık verdi. Anadolu Üniversitesi, sınava giremeyen öğrencilerin bir gerekçe göstermeden sınavlara 8-13 Temmuz tarihleri arasında yeniden girebileceğini açıkladı.

  Rektörlükten yapılan açıklamada, “Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Üniversitemiz Senatosu’nun 05 Haziran 2013 tarih ve 4/7 No’lu kararı ile 2012-2013 öğretim yılı bahar yarıyılında final sınavına girmeye hak kazanmış ancak final sınavına giremeyen lisans-önlisans öğrencilerine (Açıköğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler hariç) bir kereye mahsus olmak üzere, herhangi bir mazeret aranmadan 08-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında bir mazeret sınav hakkı verilmesi kararlaştırılmış olup, söz konusu öğrenciler istekleri halinde akademik takvimde belirlenen tarihlerde bütünleme sınavına da girebilecektir” ifadeleri kullanıldı.
  Yorumu arkadaşlara bırakıyorum…

 19. 693
  serkan:

  osman senin amacın ne ? bu bölümde okuyan hemen hemen bütün kızların hepsine asılıyon sen nasıl bir tipsin yaa herkese numaranı veriyon.. git esra erola katıl yada abaza sitelerine burda herkes ekmeğinin peşinde sense uçkurunun peşindesin. senin anan bacın yokmu ?

 20. 694
  ahmetttt:

  osman nasıl birisin sen ya insanların zor durumundan faydalanmaya mı çalışıyon su yaptığın yakışıyor mu hiç sana yazık sana diyeceğim tek sey abaza mısn osman sen

 21. 695
  ahmetttt:

  osman bu kadar önemli bir yeri işgal ediyorsun çok ayıp burdan kız düşürmezsin insanlara yardım elini uzatır gibi yapıp tuzak mı kuruyorsun ağına mı çekiyorsun genç ve masum kızları

 22. 696
  sercan:

  Merhabalar yabancı dillerin hepsi ni mi görecez yada sadece ingilizcemiy alacaz teşekkürler.

 23. 697
  sercan:

  bu yabancı dillerin hepsini mi alacaz yada sadece ingilizce yimi alacaz ? bilgi verirmisiniz .Teşekkürler.

 24. 698
  admin:

  @ sercan:
  Sadece sizin seçtiğiniz yabancı dili alacaksınız. Size 3 adet yabancı dil seçme hakkı veriliyor, kayıtta muhtemelen ingilizce seçtiniz.

 25. 699
  yeliS:

  Emlak yönetimi bölüm kadrolarında artık ortak alımlar olduğu için malesef hiç bir önemi kalmadı..
  Atanmak için en az 85 puanı cepte bilmek kadar özveriyle kpss sınavlarına hazırlanmak gerek.

Sayfalar: « 1 … 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] Show All

Yorum Yapin

yazar

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin