Aof Kayıt Yenileme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Açıköğretim, Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular - Tarih:10 Kasım 2009

acik-ogretim

Açıköğretim okuyanları ve bir üst sınıfa geçenler buradan tebrik etmek istiyorum. Herkesin söylediğinin aksine açıköğretim okumak gerçekten çok zor iştir. Hatta örgün üniversite okumaktan bile zordur diyebiliriz.

Açıköğretimde bir üst sınıfa geçen veya kalan her öğrenci yapmak zorundadırlar. Eğer yapmazlar ise 1 seneleri boşa gitmiş olur. Bu yüzden hakkında biraz bilgi vermek istedim. Sınıfı geçen veya kalan her öğrenciye klavuzu gönderilmektedir. Aşağıda verecek olduğum bilgiler size gelecek veya gelmiş olan klavuzda bulunmaktadır. Bankaya yatırmanız gereken  Açıöğretim harcını öğrenmek için tıklayınız.

2009-2010 öğretim yılı işlemleri 01 Aralık 2009 tarihinde başlayacak ve 25 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Kayıt yeniletecek öğrenciler, Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0 724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından 25 Aralık 2009 tarihi saat 23:30’a kadar ve tüm Vakıfbank Şubelerinden ise 25 Aralık 2009 tarihi mesai saati bitimine kadar yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde ödemelerini yapmayan öğrencilerin KAYITLARI YENİLENMEZ ve bu öğretim yılında sınavlar dahil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamazlar. 25 Aralık 2009 tarihinden sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

bedelini ödedikten sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecek olup 2009-2010 öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırılması için AÖF büronuza mutlaka başvurunuz. işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, aşağıdaki kutuya T.C. Kimlik Numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz. bedelini ödedikten sonra 2 iş günü geçtiği halde halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız, 25 Aralık 2009 tarihinden önce AÖF Büronuza, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak bilgi alabilirsiniz.

2009-2010 öğretim yılı öğrenci kimlik kartı bandrolü ile (varsa) kitaplarınızı almak için, öğrenci kimlik kartınızla, 01 Aralık 2009 ile 04 Nisan 2010 tarihleri arasında AÖF büronuza başvurmalısınız.

Kısaca özetlemek gerekirse;

Önce bankaya giderek harcınızı yatırıyorsunuz ve sonra aof bürosuna giderek bandrol ve ders kitaplarınızı alıyorsunuz.


Bankaya harcınızı yatırdıktan sonra aşağıdaki bölümden kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

KAYIT YENİLEME KONTROLÜ
Bankaya bedelini yatırdıktan sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. durumunuzu görebilmek için aşağıdaki kutuya TC Kimlik numaranızı girerek DEVAM butonuna basınız.
TC Kimlik Numarası:


Etiketler:, , , , , , , ,

Toplam 8 Yorum

 1. 1
  murat:

  iyi günler.kayıt yenileme ve bandrol işlemini herhangi bir aöf büroda yapabilir miyiz? yoksa sadece kayıtlı oldugumuz şehirde mi yapabliriz? yakında kayıt yenıleme var ve eskısehır 9 saat uzaklıkda cevap bekliyorum teşekkürler

 2. 2
  admin:

  @ murat:
  Herhangi bir aof bürosundan yapabilirsiniz.

 3. 3
  peret:

  ben 3. sınıfa geçtim uluslararası ilişkiler okuyorum kredılı mı oldu bolumun dersleri? bi de kayıt yenıleme nasıl yapılacak yardımcı olun lutfen ılk once para mı yatırılıyor? ınternetten mı kayıtlanıyor? bı link verın kayıt ıntternetten oluyo ıse. sımdıden tskrler..

 4. 4
  admin:

  @ peret:
  Uluslararası ilişkiler bu yılda kredisiz olarak devam ediyor. Kayıt yenileme için bankaya harcınızı yatırmanız yeterli. Daha sonra aof bürosuna gidip bandrol alıyorsunuz. İnternetten kayıt yapılmıyor.

 5. 5
  ilkminur:

  ben birinci sınıf matematik ve ikinci sınıf ticaret hukukundan kaldım bölümüm işletme bölümü ben şimdi kredili sisteme uğruyormuyum kısacası benim durumumu yorumlayan arkadaşa çok teşekkur ederim.

 6. 6
  admin:

  @ ilkminur:
  Tüm açıköğretim bölümleri kredili sisteme geçti. 1. sınıf dersiniz kaldığı için 3. sınıftan ders alamıyorsunuz.

 7. 7
  asya:

  merhabalar ben 4.sınıfa geçtim bölümüm maliye kayıt yenilemeler dün başladı bugün aöf buroya gııtım ama internetten ders ekle cıkar dedı ama bakıorum öle bişe yok acaba once para mı yatacak bide parayı en son ne zamana kadar yatırmammız gereklı şimdiden çokkkkkkkkk tesekkur ederım

 8. 8
  admin:

  @ asya:
  Aşağıdaki linkten ders ekle sil yapmanız gerekli. Ders ekle sil yaptıktan sonra çıktı alıp bankaya harcınızı yatırıp aof bürosuna giderek kitaplarınızı alacaksınız. En son 16 kasım tarihinde kayıt yenileme yapabiliyorsunuz.
  http://aofeklesil.anadolu.edu.tr/Login.aspx

Yorum Yapin

turkiye

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin