Dikey Geçiş İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular - Tarih:4 Eylül 2009

acik-ogretim

Dikey Geçiş

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine sınavsız* “Dikey Geçiş” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

* Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır.

2012-2013 öğretim yılından itibaren Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarında dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılmaktadır.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerine Dikey Geçiş kapsamında başvuru yapacak adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir. Planlanan İnternet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

İnternet Başvuru Tarihi 30 Eylül Pazartesi
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 25 Ekim Cuma
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 24-25 Ekim

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Dikey geçiş ile kayıt yaptıran öğrenciler önlisans programında almış oldukları Yabancı Dil dersi nedeni ile lisans programında 5. ve 6. yarıyıllardaki Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır. Bu öğrenciler, 7. ve 8. yarıyıllardaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerinden ise sorumlu tutulacaklardır.

Aynı şekilde Türk Dili dersini önlisans programında almış olduklarından lisans programındaki 7. ve 8. yarıyıllardaki Türk Dili I ve Türk Dili II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır.

Öğrenciler yukarıda açıklanan Yabancı Dil ve Türk Dili dışında kalan dersleri daha önce önlisans programında almış dahi olsalar 5, 6, 7. ve 8. dönem derslerinin tamamını almak zorundadırlar.

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

2012-2013 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Doğrudan Başvuru Yapılabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

2012-2013 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Fark Dersler Alarak Başvuru Yapılabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

 


Etiketler:, , , , , ,

Toplam 274 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] Show All

 1. 250
  emre:

  Aöf sağlık kurumları işletmeciliği okuyorum,2.sınıftayım,dikey geçiş sınavına girip örgün programa geçiş yapmak istiyorum,yerleştiğimde 3.sınıftan başlayıp 2 yıl daha üstüne mi okucam,yoksa intibak kalkınca tüm bölümler dgs de 4 yıllık mı oldu,üstüne kaç yıl okuyacam yazabilir mi siniz ?

 2. 251
  admin:

  @ emre:
  Dgs yönetmeliğini tam olarak takip edemedim. İntibak kalktığı için 1. sınıftan başlanıyor diye duydum, ne kadar doğru bilmiyorum. http://www.dikeygecis.org sitesinden araştırabilir, oradaki arkadaşlara sorabilirsiniz.

 3. 252
  carizma:

  myo da bilgisayar programcılıgı son sınıftayım.aöf den bilgisayar programcılıgını mı tamamlayabilirim yoksa bilgisayarla ilgili diger bölümleride 4 yıllıga tamamlayabilir miyim??

  2.sorum aöf den bilgisayar programcılgı bölümünü baska bölümlerle 4 yıllıga tamamlaya bilirmiyi?(örnegin;adalet,kamu gibi)…

 4. 253
  esma:

  admin ben sosyal hizmetlerden sosyolojiye sınavsız dikey geçiş yaptım .suanda sosyoloji 3.sınıftayım .
  DGS’ye girebilirmiyim ?
  dgs girip örgün öğretime geçebilirmiyim ?
  dgs’yi kazandığımda şuanda açıköğretimden dikey geçiş yaptığım sosyoloji bölümü, dgs’yi kazandığım takdirde ne oluyor ? yardımcı olurmusun ?

 5. 254
  melek:

  mrb ben turizim rehberlik bölümü okuyorum bu bölümden açıkögretimden direk geçişlee hangi bölümlere geçebilirim bu konuda bilgilendirirmisiniz beniyazar

 6. 255
  pınar:

  Merhabalar.Bir sorum olcaktı.Ben geçen yıl 2013 myo mezunuyum.Yine aynı yıl açıköğretimde kamu yönetimi üçüncü sınıfa kayıt yaptırdım ama yapamadım bayağı bir zorlandım ve kaydımı sildirdim bu yıl tekrar üçüncü sınıftan başka bir völüme kayıt yaptırabilir miyim??

 7. 256
  serdar:

  güzelim kamu yönetiminde zorlandıysan başka bölümü hiçi geçemezsin

 8. 257
  pınar:

  slmlar halkla ilişkiler önlisans mezunuyum sosyoloji(4) ye devam etmek istiyorum geçebilirmiyim? şimdiden tşklr…

 9. 258
  COŞKUN KAHRAMAN:

  ARKADAŞLAR BEN TURİZM OTEL VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ 2 YILLIK ÖNLİSANS MEZUNUYUM BUNU AÇIKTAN 4 E TAMAMLAMAK İSTİYORUM BAŞKA BİR BÖLÜMLE TURİZM DEĞİL DE BAŞKA BİR BÖLÜM OLABİLİR HANGİ BÖLÜMLERE GECEBİLİRİM ANCAK BEN BUNU 2+2 İLE POLİSLİĞE GEÇİŞ YAPMAK İÇİN İSTİYORUM ALAN İÇİ OLACAK YANİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. 2+2 ALANDIŞI OLUNCA POLİSLİĞE GEÇİŞ YAPILMIYOR BİLDİĞİM KADARIYLA ALAN İÇİ OLACAK HANGİ BÖLÜMLER OLDUĞUNU BİLMİYORUM.

 10. 259
  COŞKUN KAHRAMAN:

  ARKADAŞLAR BEN TURİZM OTEL VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ 2 YILLIK ÖNLİSANS MEZUNUYUM BUNU AÇIKTAN 4 E TAMAMLAMAK İSTİYORUM BAŞKA BİR BÖLÜMLE TURİZM DEĞİL DE BAŞKA BİR BÖLÜM OLABİLİR HANGİ BÖLÜMLERE GECEBİLİRİM ANCAK BEN BUNU 2+2 İLE POLİSLİĞE GEÇİŞ YAPMAK İÇİN İSTİYORUM ALAN İÇİ OLACAK YANİ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.. 2+2 ALANDIŞI OLUNCA POLİSLİĞE GEÇİŞ YAPILMIYOR BİLDİĞİM KADARIYLA ALAN İÇİ OLACAK HANGİ BÖLÜMLER OLDUĞUNU BİLMİYORUM.

  MAİLE CEVAP GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM…
  cskn.kahramann@gmail.com

 11. 260
  dinçer:

  2yıllık biyomedikal cihaz teknolojisi mezunuyum.Bu sene ygs lys sınavına girdim ve Aof 4yıllık işletme geldi, kayıt yaptırdım.fakat aynı zamanda dikey geçiş hakkım oldugu için kamu yönetimi okumak istiyorum aof ‘den.
  1.Sorum bu iki bölümüde aynı anda okumak mümkün müdür?
  2.Sorum hayalim mühendislik okumak oldugu için bu sene ösym nin yaptıgı dıkey geçiş sınavı ile elektrik mühendisliğini okuyabilir miyim?yoksa aof nin bana tanıdıgı hakkı kamu yönetimi okuyarak kullanmış oluyor muyum?

 12. 261
  cemal:

  aynı yıl içinde hem aof’den 4 yıllık herhangi bir bölüm okumak ve aynı anda dikey geçişle bir bölüme geçmek mümkün müdür?

 13. 262
  fazılet:

  merhaba 2 yıllık önlisans mezunu olmak istiyorum alttan 2 dersim kaldı ders ekle ders sil yaptığımda 195 tl harç ücreti çıkıyor, 2 dersi tamamladıktan sonra önlisans mezunu olabilirmiyim yardımlarınızı rica ederiz ;ders ekle ders sil yaptığımda 7 ders görünüyor 5 ders almasam önlisans mezunu olabiliyormuyum

 14. 263
  YÜCEL:

  ben önlisans olarak grafik tasarımı okuyorum son senem kendi bölumun aöf 4 yıllık nasıl tamamlaya bilirim ve yada 2. üniversite olarak adalet okumak istiyom kararsızım bana bu kanuda acıklama yapa bilirmisiniz ve kendi bölümümü tamamlasam iş olanagı nelerdir

 15. 264
  YÜCEL:

  ben şimdi 2 yıllık grafik tasarımı okuyom peki hangi bölümleri 2. üniversite olarak okuyabilirim
  ve ben kend, bolümü mü 4 yıllıgı tamamlasam aynı şekilde grafik
  tasarımı mı okuyacam yoksa farklı bölüm mü

 16. 265
  ebse:

  merhaba, ben aöf halkla ilişkiler ve tanıtımda 2.sınıf okuyorum. bu sene son sınıftan 2 dersim kaldı.. bittikten sonra, sınavsız olarak adalet bölümüne geçiş yapma şansım varmı? dikey geçişle hangi bölümlere girme hakkım oluyor?

 17. 266
  esra:

  Merhaba.
  Açıköğretimde önlisans olarak Medya ve Iletisim bölümü okuduktan sonra Iktisad Kamu yönetimi uluslararası ilişkiler ve vb bölümlere sınıftan mı devam ediyoruz yoksa sil baştan dört yıl mı okuyoruz yine?
  Teşekkürler

 18. 267
  İsmail:

  Merhaba ben aöf halkla ilişkiler bitirdim dikey geçiş ile uluslarası ilişkiler kayıt yaptırdım şimdi 6 ders gözüküyor sorumlu oldugum.muaf dersler olan ingilizceden sorumlu degilşm demi gözükmüyor zaten .onun yerine baska ders vermezler mi yoksa muaf mıyım.birde 4. Sınıftan ders alabiliyormuyuz .çğnkü sadece 3. Sınıf 6 ders gözüküyor da bilgi verirmidnz .tesekkğrler

 19. 268
  Esra:

  merhaba ben 2 yıllık işletme yönetiminden mezun oldum 4 yıllığa çıkarmam için hangi bölümleri seçebiliyorum ve geçiş hakkım hala var mı acaba ?

 20. 269
  fadime:

  Merhaba sűt űrűnleri mezunuyum distal hizmetlere geçiş yapabiliyormuyuz açıkőgretimden

 21. 270
  Onur:

  Merhaba 2 yıllık otomotiv teknolojisi okuyorum bitirdikten sonra 4 yıllık hangi bölümlere geciş yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim.

 22. 271
  PELİN.:

  Merhaba ben eczane hizmetleri bölümü okuyorum aöf den 4 yıllığa nasıl tamamlayabilirim.Yada 4 yıllık başka bir bölüme kayıt yaptırabilirmiyim.Evetse hangi bölümlere kayıt yaptırabilirim.

 23. 272
  özden:

  merhaba ben myo öğrencisiyim aşcılık okuyorum aöf den 4 yıllığa nasıl tamamlayabilirim. 4 yıllık kayıt yaptırabileceğim bölümler neler bilgilendirebilirmisiniz.

 24. 273
  sibel:

  merhaba ben myo lojistik 2.sınıf öğrencisiyim .4 yıllığa tamamlamak istiyorum aöf den hangi bölümlere gidebilirim bilgi veririr misiniz mail atarsanız bana sevinirim şimdiden teşşekkürler

 25. 274
  fatih:

  kolay gelsin ben elektronik bölümü(önlisans)son sınıf öğrencisiyim.aöften lisansa tamamlamak istiyorum 3 cü sınıftanmı başlıcam aöf de yoksa 2 tane ayrı ayrı diplomammı olacak

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] Show All

Yorum Yapin

adana

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin