Ek Yerleştirme ( Ek kontenjan ) İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular - Tarih:10 Ekim 2009

acik-ogretim

BİLGİLENDİRME

Program:
Başvuru Tarihi: 07 Ekim 2013 00:00 – 25 Ekim 2013 17:00
Kayıt Tarihi: 07 Ekim 2013 -25 Ekim 2013, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 24 Ekim 2013 – 25 Ekim 2013, mesai saatleri
Önemli Not: AÖF Büroları, normal kayıt tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Mazeretli kayıt tarihlerine denk gelen günlerde ise sadece Pazar günleri hizmet vermemektedir.Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT
1) BAŞVURU
başvuru koşulları aşağıdadır: 2010 yılı sonunda, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler.

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 07 Ekim 2013 00:00 – 25 Ekim 2013 17:00 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 25 Ekim 2013 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasında, AÖF Büro-Web Hizmetleri sitesine girmeniz için gerekli olan AÖF Büro-Web site şifresi de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde AÖF Büro-Web Hizmetleri sitemize girerek adres, büro, sınav merkezi, telefon numaraları, e-posta adresi gibi kişisel bilgi değişikliğinizi gerçekleştirebilir, öğrencilikle ilgili diğer bilgilere ulaşabilir ve AÖF E-Posta Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasının başkalarının eline geçmesini ve görülmesini engelleyiniz. AÖF Büro-Web site şifresi size özel olup diğer şahısların şifrenizi öğrenmesinden ve sonrasında şifreyle gerçekleştirilecek işlemlerden doğacak sorumluluk size ait olacaktır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.* 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf
* Askerlik Durumu Belgesi (sadece erkek adaylar için gereklidir)
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi
* Öğrenci Bilgi Formu
* Öğrenim Belgesi (AÖF bürosu tarafından onaylı)

Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini, şehit veya malul çocukları ise “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Kayıt Kılavuzuna bakınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 25 Ekim 2010 – 26 Kasım 2010 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.
4) KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 07 Ekim 2013 00:00 – 25 Ekim 2013 17:00 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.


Etiketler:, , , , , , , , ,

Toplam 22 Yorum

 1. 1
  BELİNAY:

  birşey sorucam arkadaşlar…ben 2010 da ek yerleştirme ile işletme 1.sınıfa başladım fakat kaldım.bu yıl yani 2011de tekrar kayıt yaptırmak istiyorum aöf bürolarını arıyorum kayıt tarihi 28 kasım 20 aralık diyorlar yalnız internetten başvuru yapamıyorumn neden?????????

 2. 2
  BELİNAY:

  acil cewap lütfennnnnnn

 3. 3
  admin:

  @ BELİNAY:
  Siz kayıt yenileme yapacaksınız. Yeni kayıt yapmayacaksınız. Kayıt yenileme için 28 kasım – 20 aralıkta bankaya gidip harcınızı yatırmanız yeterli. Daha sonra büroya gidip bandrol alacaksınız. İnternetten kayıt yapmayacaksınız.
  http://acikogretim.sozel.org/yillik-sistemdeki-bolumlerin-kayit-yenileme-islemleri.html

 4. 4
  BELİNAY:

  çok teşekkür ederim:)

 5. 5
  yasmın:

  ya ben daha bugun kayıt yaptırdım ek yerlestırmeden ve kıtaplar arkada durdugu halde verılmıyor 15 aralıkta alıcaksınız dedıler cok gec degılmı sizce de ya cokk sınır oldumm

 6. 6
  admin:

  @ yasmın:
  Genelde kayıt anında kitapları veriyorlar. Oradaki kitaplar sizin olmayabilir.

 7. 7
  yasmın:

  ama hepsi benım bolumumden dı ve 2 3 gun oncede herkeze vermısler her yerde kurslara fılan bıle baslanıldı sınavlar felan ne zamn bılmıorum ama gun kaybı yanii baska bısey degıl .

 8. 8
  admin:

  @ yasmın:
  O zaman aof büronuz ile tekrar görüşmeniz gerekli. Sınav tarihlerine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/2012-acikogretim-sinav-tarihleri.html

 9. 9
  yasmın:

  COK TESEKKUR EDERIM …

 10. 10
  funda:

  ben ek tercihle kayıt oldum öğrenci kimliğimi ne zaman alabileceğimi bilmiyorum yardımcı olur musunuz

 11. 11
  admin:

  @ funda:
  Ocak ayında kimliğinizi alabilirsiniz.

 12. 12
  ebr:

  ek yerleştirmede büro yönetimi ve asistanlığı bölümüne yerleştirildim.kayıt olmam için önce bankaya mı yoksa büroyamı gitmeliyim.nereden elektronik başvuru yapacam

 13. 13
  admin:

  @ ebr:
  Aşağıdaki adresten ek yerleştirme başvurusu yapıp, çıktıları alıp bankaya harcınızı yatırıp aof bürosuna giderek kesin kayıt olacaksınız.
  https://kayit.anadolu.edu.tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx

 14. 14
  bilge:

  Merhaba admin . Anadolu ünv. 4 yıllık örgün öğretimden mezunum . Tıbbi ve aromatik bitkiler bölümüne ek kayıt hakkı olabilir mi? 2. universite olarak sınavsız kayıt olabiliyor diye biliyorum

 15. 15
  admin:

  @ bilge:
  Bu bölüm tamamen kapatıldığı için hiç bir şekilde yeni öğrenci kaydı yapılmıyor.

 16. 16
  nazan:

  Merhabalar ben ygs ye girdim ama malesef ilk tercihimi kaçırdım anadolu üni. açıköğretim işletme yazmak ıstıyodum ek kontenjanlar olurmu yada 2.tercıh hakkım eger boyle bırsey varsa ne yapmam ve nezaman yapmam gerekır cevaplandırırsanız cok sevınırm.. şimdiden teşekkürler

 17. 17
  derya:

  Sosyal hizmetlr lisans programinin harc ucreti neden bukDar fazla?ayri ayri donemlerdemi 1250 tl tatrcaz yNi her yil eylul ve subat aylarinda

 18. 18
  öznur:

  merhaba ben ihl mezunuyum sınavsız geçiş yapmak istiyorum ek kontenjandan faydalanabiliyomuyum..

 19. 19
  admin:

  @ öznur:
  Sınavsız geçiş hakkında detaylı bilgim yok ama büyük ihtimalle yararlanabilirsiniz. Yakınınızdaki bir dersaneye giderek sormanızı öneririm.

 20. 20
  sema:

  merhaba admin. ben sosyal hizmet mezunuyum .açıköğretimden sosyolojiye geçiş yapıcam . geçiş yaptığımız zaman sosyolojiden mezun olunduğunda hem sosyal hizmet hem sosyoloji mezunu olucağım iki diplomam olucağını duydum . sosyal hizmet diplomam alınıcak mı ? iyi akşamlar

 21. 21
  admin:

  @ sema:
  Diploma geri alınması olmuyor. Elinizde iki diploma oluyor, duyduğuma kpss’de son alınan geçerli oluyormuş ama bu bilgiyi tam olarak teyid edemedim. Özel sektörde iki diplomada kullanılabiliyor.

 22. 22
  yusuf:

  merhaba yüksek okul mezunuyum. şuanda da kamu yönetimi okumaktayım. yalnız ygs ye girdim ve aöf den türk dili ve edebiyat a kaydımı yaptıracağım. transkrip i götürüp geçtiğim derslerden muaf derslerim olacak mı.kamu yönetim deki kaydımı sildirmem gerekir mi?

Yorum Yapin

aof

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin