Dikey Geçiş İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular 273 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Dikey Geçiş

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerine sınavsız* “Dikey Geçiş” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

* Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır.

2012-2013 öğretim yılından itibaren Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarında dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılmaktadır.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki lisans bölümlerine Dikey Geçiş kapsamında başvuru yapacak adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir. Planlanan İnternet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

İnternet Başvuru Tarihi 30 Eylül Pazartesi
AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi 25 Ekim Cuma
AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi 24-25 Ekim

Adaylar, http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Dikey Geçiş” linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Dikey geçiş ile kayıt yaptıran öğrenciler önlisans programında almış oldukları Yabancı Dil dersi nedeni ile lisans programında 5. ve 6. yarıyıllardaki Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır. Bu öğrenciler, 7. ve 8. yarıyıllardaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerinden ise sorumlu tutulacaklardır.

Aynı şekilde Türk Dili dersini önlisans programında almış olduklarından lisans programındaki 7. ve 8. yarıyıllardaki Türk Dili I ve Türk Dili II derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır.

Öğrenciler yukarıda açıklanan Yabancı Dil ve Türk Dili dışında kalan dersleri daha önce önlisans programında almış dahi olsalar 5, 6, 7. ve 8. dönem derslerinin tamamını almak zorundadırlar.

Önlisans mezunları Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

2012-2013 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Doğrudan Başvuru Yapılabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

2012-2013 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerindeki Lisans Bölümlerinin 5. Yarıyılına Fark Dersler Alarak Başvuru Yapılabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

 

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin