Açıköğretime Yeni Kayıt Olanlar için İpuçları

Açıköğretim 21 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Açıköğretime yeni başlayacak olan arkadaşların akıllarında bir sürü soru işareti bulunur. Açıköğretim okuyan Dinopis nickli arkadaşımız, açıköğretime yeni başlayacak arkadaşlar için güzel bir makale hazırlamış. Bizde bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedik.

Açıköğretim (aof) okumak isteyenler baksın – Aöf hakkında ön bilgi

Bu konuyu gözünüzü korkutmak için açmadığımı belirtmek isterim.Ama açıköğretim tercih edecekler mutlaka okusun.Bu yazıda aöf’ün zorluklarından ve avantajlarından bahsetmeye çalışacağım…

Arkadaşlar bu sene baraj puanlarının düşmesi nedeniyle aöf tercih etmek isteyenler ve aöf e girebilir miyim gibi soru soranlar çok fazla.Açıköğretime, öss sınavına hiç hazırlanmadan dahi girebilirsiniz.Çok yüksek bir puan istemez ve kontenjan sınırsızdır.
.
Ama bir şeyi vurgulamak istiyorum, açıköğretim okumak yada diplomasını almak, örgün eğitim (normal üni.) den çok çok daha zor bir sistemdir.Açıköğretim okumak hem öğrenci olmayı hem de öğretmen(*) olmayı gerektirir.Buna örnek olarak kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kucağınıza bırakılan 7 kalın kitabı verebiliriz.Ben bir açıköğretim öğrencisiyim ve askerliği uzatmak yada diploma almak için okumuyorum.Ama hepiniz şahit olmuşsunuzdur aöf okuyanların 100de 90′ı ya maaşını yükseltmek yada askerliğini uzatmak için kaydolmuştur.Ama bu kayıtların 100 de 70 ide ilk seneden ya bırakmışlardır yada yıllarca boşu boşuna aöf ü zengin etmiştir.
Yazıyı okumaya devam et »

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin