Açıköğretim Kayıt Dondurma

Açıköğretim, Duyurular 490 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Açıköğretim herkesin bildiği gibi devam zorunluluğu olmayan, derslere girme mecburiyeti olmayan evinizden okuyabileceğiniz bir üniversite biçimi. Bazılarına göre evden okumak çok kolay gibi görünebilir fakat okuyanlar için durum tam tersidir. Bazı sebeblerden dolayı çoğy öğrenci açıköğretim kaydını dondurmak ister ve bunu nasıl yapacağını bilemez. Bize gelen sorular arasında bu sorunun cevabını merak eden çok kişi olduğunu farkettik ve bir yazı yazmaya karar verdik.

Önceki yıllarda açıköğretimde 2 yıl üst üste kaydını yeniletmeyenin kaydı siliniyordu. Geçen seneki düzenleme ile kayıt silinmesi tarihe karıştı. Kayıt silinme olayı kalkınca, kayıt dondurma işlemide çok basit oldu. Yapmanız gereken tek şey o yıl ki açıköğretim harcını yatırmamak. Açıköğretim harcınızı yatırmadığınızda kaydınız otomatik olarak donmuş olacak.

Yinede her zaman söylediğimiz gibi internet üzerinden hiç bir bilgiye güvenerek işlem yapmayın. ( Resmi internet siteleri hariç. ) Kaydınızı dondurmadan önce en azından ilinizdeki açıköğretim bürosunu arayarak yukarıdaki bilgiyi doğrulatın.

Yazıyı okumaya devam et »

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin