2010 – 2011 Kayıt Yenilemeler Başladı

Açıköğretim, Duyurular 12 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Açıköğretimde sınıf geçen veya sınıf tekrarı yapan tüm öğrencilerin yapması gereken kayıt yenilemeler nihayetinde başladı. Daha önce 21 Aralık son yenileme tarihi olarak açıklanmıştı, hafta sonuna denk getirmek için süre 24 Aralık’a kadar uzatıldı.

Kayıt yenileme ile ilgili duyuru aşağıda yer alıyor. Kayıt yenileme harçları için buraya, kayıt yenileme bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Kayıt Yenileme Harçları
Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleriyle ilgili özet bilgiler aşağıya çıkartılmıştır. Öğrencilerin adreslerine gönderilen Kayıt Yenileme mektubunda ayrıntılı açıklamalar bulunmaktadır.

2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 29 Kasım 2010 tarihinde başlayacak ve 24 Aralık 2010 tarihinde sona erecektir. Kayıt yeniletecek öğrenciler, Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından 24 Aralık 2010 tarihi saat 23:30’a kadar ve tüm Vakıfbank Şubelerinden ise 24 Aralık 2010 tarihi mesai saati bitimine kadar yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde ödemelerini yapmayan öğrencilerin KAYITLARI YENİLENMEZ ve bu öğretim yılında sınavlar dahil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamazlar.

24 Aralık 2010 tarihinden sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme bedelini bankaya ödedikten sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Kayıt yenileme bedelini bankaya ödedikten sonra 2010-2011 öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırılması için AÖF büronuza başvurunuz. 2010-2011 öğretim yılı kitaplarınızı (varsa) almak istiyorsanız, öğrenci kimlik kartınızla 29 Kasım 2010 ile 31 Ocak 2011 tarihleri arasında, AÖF büronuza başvurmalısınız. Kayıt yenileme işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, aşağıdaki kutuya T.C. kimlik numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz. Bankaya bedel ödedikten sonra 2 iş günü geçtiği halde halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız AÖF Büronuza, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak (24 Aralık 2010 tarihinden önce) bilgi alabilirsiniz.

BURAYA tıklayarak kayıt yenileme kontrolünü yapabilirsiniz.

Açıköğretim Kayıt Yenilemeler Ne zaman ve Nasıl Olacak

Açıköğretim, Duyurular 56 Yorum Yapılmış »

2010 Açıköğretim bütünleme sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra genel olarak kayıt yenileme hakkında soru yağmuruna tutulduk diyebilirim. Bu yazıyı 1 ay sonra yazmayı düşünüyordum fakat gelen soruların yoğunluğu üzerine genel bir yazı hazırlamak istedim.

Kayıt yenilemeler çoğu arkadaşın düşündüğü kadar zor değildir. Aksine çok kolay bir işlemdir. Gelen sorular üzerinden kayıt yenileme hakkında bilgi verelim.

2010 – 2011 KAYIT YENİLEME HARÇLARI için tıklayınız.

Kayıt Yenileme Nedir?

Açıköğretim öğrencilerinin 1 yıl daha okuyacaklarını, sınavlara gireceklerini belittirkleri işlemdir diyebiliriz.

Kimler Kayıt Yenileme Yaptırır?

Sınıf tekrarı yapan veya sınıf geçen herkes kayıt yenileme yapmak zorundadır. Aksi halde kaydınızı otomatik olarak 1 yıl dondurulur. (2 dersten kalanlar üst sınıfa geçer, 3 dersten kalanlar sınıf tekrarı yapar.) 2010 yılında yeni kayıt yapan öğrenciler kayıt yenileme yaptırmayacaklar.

Kayıt Yenilemeler Ne Zaman?

Kayıt yenilemeler her yıl Aralık ayında yapılır. Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Bilgi Yönetimi ve Coğrafi Sistemler Ön Lisans programlarında kayıtlı öğrencilerin 2010-2011 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 18 Ekim 2010 tarihinde başlayacak ve 27 Ekim 2010 tarihinde sona erecektir.

Yukarıdaki bölümler dışındaki tüm açıköğretim bölümlerinin kayıt yenilemeleri 29 Kasım 2010 tarihinde başlayacak ve 21 Aralık 2010 tarihinde sona erecektir.

Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Kayıt yenilemeler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken bankaya giderek harcınızı yatırmaktır. İnternetten ön kayıt, evrak toplama gibi işlemler yoktur. Bankaya harcınızı yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harcınızı yatırdıktan sonra kaydınızın yenilenip yenilenmediğini internetten kontrol edebileceksiniz. Kayıt yenileme zamanında bu bağlantıları sizlerle paylaşıcaz.

Harcınızı yatırdıktan sonra sınıf geçenler istedikleri zaman büroya giderek ders kitaplarını ve bandrollerini alabilirler. Bunun belli bir süresi yok. Fakat bandrol olmadan sınavlara giremediğinizi belirtelim. Sınıf tekrarı yapanlar ise ders kitaplarını zaten aldıkları için tekrar ders kitabı almayacaklar. Fakat sınıf tekrarı yapan öğrencilerde büroya gidip bandrol almalılar.

Kayıt Yenileme Harcı Ne Kadar?

Kayıt yenileme harçları henüz tam olarak açıklanmadı. Sınıf geçenler normal harcı yatıracaklar. (Genel bölümler için 247.5TL) Sınıf tekrarı yapanlar normal harcın bir miktar altın harç ödüyor. (Umarım bu yıl değişmez.) Harçlar tam olarak belirlendiğinde site üzerinden sizlerle paylaşacağız.

NOT: Kayıt Yenileme Tarihlerini kesinlikle kaçırmamanız gereklidir. Eğer bu tarihleri kaçırırsanız kaydınız 1 yıl otomatik dondurulur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Eğer sizlerinde farklı soruları var ise alttaki yorum kısmından bizlere gönderebilirsiniz.

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin