Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Önlisans Programı

Açıköğretim Bölümleri 98 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Açıköğretim Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü 2 yıllık önlisans programıdır ve açıköğretimin kontenjansız bölümlerinden biridir. Bölümde kontenjan sınırlaması olmadığı için YGS sınavında barajı geçmek yeterlidir. ( Herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar 2. üniversite kapsamında sınavsız yerleşebilir.)

Programın Amaçları

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Önlisans Programı, sekreterlik mesleği başta olmak üzere büro yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Büro Hizmetleri, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Hukuk Sekreterliği, Kütüphanecilik, Sekreterlik, Yönetim ve Ticaret Sekreterliği, Tıbbi Sekreterlik, Tıp Sekreterliği alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Büro Yönetimi ve Sekreterlik programına sınavsız yerleştirilebilmektedir. ÖSYM’nin yaptığı sınavda herhangi bir puan türünde 140 ve üzeri puan alan kişiler programa yerleştirilirler. Programın kontenjanı sınırsızdır. Örgün bir yükseköğretim programında kayıtlı ya da mezun olanlar, Ikinci Üniversite uygulamasına başvurarak ÖSYM sınavına girmeden bu programa başvurabilirler. Kayıtlar hakkında bilgi almak için http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz. Yazıyı okumaya devam et »

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin