2011 Açıköğretim Arasınav ( Vize ) Sonuçları Açıklandı

Duyurular 14 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

2 – 3 Nisan 2011 tarihinde yapılan açıköğretim arasınavının sonuçları uzun bir beklemeden sonra bugün (28.04.2011) akşam saatlerinde açıklandı.

Sınav sonucunuza http://aofsinav.anadolu.edu.tr/ adresinden bakabilirsiniz. Sonuçlarınızın umduğunuzdan iyi olması dileğiyle….

Açıköğretim 2010 Bütünleme Sınav Sonuçları Açıklandı

Duyurular Yorum Yapılmamış »

Açıköğretim öğrencilerinin 1 aydır heyecanla beklediği 2010 bütünleme sınav sonuçları bugün açıklandı.

Öğrenciler açıköğretim bütünleme sınav sonuçlarının yaklaşık 10 gün önce açıklanmasını bekliyordu. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih anadolu üniversitesinden bildirilmeyince neredeyse 10 gündür günde 10 defa sınav sonuçları açıklanmış mı diye bakıp beklemekle geçti diyebiliriz.

Nihayetinde 2010 bütünleme sınav sonuçları açıklandı. Bir çok öğrenci sınıfını geçerken bazıları kaldı. Sınıfı geçenleri tebrik ediyoruz. Sınıf tekrarı yapacak olanlarda üzülmesin. Geçtiği dersler tekrar önlerine gelmeyecek.

Açıköğretim 2010 Bütünleme Sınav Sonuçları için TIKLAYINIZ.

2010 Final Sınavı Sonuçları

Duyurular 2 Yorum Yapılmış »

Son günlerde bize en fazla sorulan soru 2010 Final sonuçları ne zaman açıklanacak ? şeklindeydi. Herkese ayrı ayrı cevap yazmaktansa bir makale yazarak herkese cevap vermeyi tercih ettim.

Öncelikle şunu belirteyim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını kimse bilemez. Anadolu üniversitesi tarih konusunda kimseye bilgi vermiyor. Büroyu aradığınızda da genelde kaçamak cevaplar alırsınız.Bizim verdiğimiz tarihler sadece tahmin. Önceki yıllara dayanarak bir açıklanma tarihi söylüyorduk.

Aklınıza neden aof final sonuçları açıklanmadı, geçen yıllarda şimdiye kadar çoktan açıklanmıştı şeklinde sorular olabilir. Bunu kısaca açıklamak gerekirse;

Bundan 3 yıl önce aof okuyan öğrenci sayısı 1 milyon’du. Bu tarihten itibaren yapılan yeni düzenlemeler ile kayıt silinmesi kaldırıldı, bir çok yeni bölüm açıldı, yararlanılan imkanlar çok genişletildi. Bu yenilikler ile aof okuyan sayısı 3 yıldan 2 – 2.5 milyon civarına gelmiş durumda. Bu yüzden önceki yıllarla karşılaştırma yapmak artık gereksiz oldu. Baz alabileceğimiz 2010 vize sonuçları var. 2010 Vize sonuçları 25 günde açıklanmıştı. Final sınavıda 25 günde açıklanacak olsa Bu Cuma yani 25 Haziran’da sınav sonuçları açıklanacak diyebiliriz.

Bazı arkadaşlar aof yetkililerinin masalarında oturup sadece çay içtiklerini, hiç birşey yapmadıklarını yazmışlar. Buna nasıl inandılar anlamadım. Sınav okuma işlemi bitmiş olsa bir dakika beklemezler, anında yayımlarlardı. Milyonlarca öğrenciyi bekletmeyi onlarda istemez.

Açıköğretim 2010 Final Sınavı Sonuçları resmi sayfasında açıklanacak. BURAYA tıklayarak sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz.

http://aofsinav.anadolu.edu.tr

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin