2013-2014 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular Yorum Yapılmamış »

acik-ogretim

2014 Bahar dönemi için kayıt yenileme işlemleri 24 Şubat – 5 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt yenileme ve ders ekle – sil ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda mevcut. Kısaca özetlemek gerekirse;

Önce öğrenci sayfanızdan (internetten) ders ekle sil yaparak derslerinizi seçeceksiniz. Ardından bankaya harcınızı yatıracak ve aof bürosuna giderek kitaplarınızı alacaksınız.

Önce harcını yatıranlar ders ekle-sil yapamadıklarını farkedeceklerdir. Daha sonra ders ekle sil yapmak isteyenler için 6-7 mart 2014 tarihlerinde sistem tekrar açılacak.

1604885_10152205988378249_105993920_n

***BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME DUYURUSU***

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 1.aşama: “Ders Ekle-Sil” 2.aşama: “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

2013-2014 öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayacaklar, ancak kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyerek kayıtlarını yenileteceklerdir.

Kayıt yenileme işlemleri; 24 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayıp 05 Mart 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 06-07 Mart 2014 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılmaktadır. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan öncehttp://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden kayıt yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

24 Şubat – 05 Mart 2014 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 06, 07 Mart 2014 tarihlerinde ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Banka ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan “Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası”nda yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 07 Mart 2014 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2013-2014 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2013-2014 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

07 Mart 2014 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından bizzat veya 444 10 26 numaralı telefonu arayarak yeni şifre alabilirler. Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler. 01 Mart 2014 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt yenileme işlemleri için açık olacaktır.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

İLETİŞİM

• Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz.
• http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• e-posta: aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız).

Kayıt yenileme ve ders ekle sil işlemlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kayıt Yenileme Tarihlerini Kaçırmayın!

Açıköğretim, Duyurular 22 Yorum Yapılmış »

Kredisiz sistemdeki bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 23 aralıkta sona eriyor. Bu tarihi kaçırmamanızı şiddetle öneriyoruz. Malesef ki kayıt yenileme tarihinin telafisi olmuyor ve kaytı yenileme yapmadığınızda kaydınız 1 yıl süreyle donduruluyor.

Daha önceki yıllardan tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kayıt yenileme tarihi geçtikten sonra hiç bir şekilde kayıt yenileme yapılmıyor ve mazeret kabul edilmiyor. Kaydınızın 1 yıl süreyle dondurulmaması için 23 Aralık 2011 tarihine kadar bankaya harcınızı yatırıp kayıt yenileme işlemlerini yapınız.

Yazıyı okumaya devam et »

Yıllık Sistemdeki Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular 8 Yorum Yapılmış »

Kredili sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 17-27 ekimde yapılmıştı. Şimdi ise Kredisiz sistemdeki bölümlerin kayıt yanilemeleri yapılacak.

Kredisiz sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 28 kasım – 20 Aralık tarihlerinde yapılacak. Bu süre kesinlikle uzatılmayacak. Önceki senelerdeki tecrübelerimize dayanarak tekrar söylüyorum bu tarihleri kaçırdığınızda kaydınız 1 yıl süreyle dondurulur.

Ayrıca dikey geçiş ile geçiş yapıp hazırlık sınıfında okuyanlarda artık normal kayıt yenileme yapacak. Hazırlık sınıfı kaldırıldığı için kaldığınız dersleri 3. sınıfta alttan alacaksınız.

2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;

28 Kasım 2011 tarihinde başlayacak 20 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 21, 22, 23 Aralık 2011 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 23 Aralık 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

23 Aralık 2011 tarihinden sonra, rapor dahil hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler. Ancak bu öğrenciler gelecek öğretim yıllarında kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2012 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü, 28 Kasım 2011 tarihinden – 30 Ocak 2012 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Açıköğretim Kayıt Yenilemeleri Başladı

Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular Yorum Yapılmamış »

Açıköğretim öğrencilerinin kaçırmaması gereken en önemli işlemlerden birisi olan Kayıt Yenileme işlemler bugün (01.12.2009 – 25.12.2009 ) başladı. Sınıf tekrarı yapacak olan ve bir üst sınıfa geçen tüm öğrenciler kayıt yenileme yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihler içerisinde kaydını yeniletmeyenler 2009 – 2010 öğretim yılında yapılacak olan arasınav, yıl sonu sınavo ve bütünleme sınavına giremeyecekler. Otomatik olarak sınıfta kalmış sayılacaklar.

Kayıt yenileme işlemi aslında çok basit. Sadece Vakıfbank’a harcınızı yatırmanız yeterlidir. Daha sonra arasınava kadar büroya giderek kimliğinize bandrol almanız gerekli. Kayıt yenileme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Her öğrencinin en çok şikayet ettiği durum ise öğrenci harçları. Bu yılki harçlar genel olarak ilk dönem 229 TL, 2. dönemde 229TL olmak üzere toplam 458 TL. Bu harçların çok fazla olduğunu düşünen sadece siz değilsiniz. :) Fakat bir üniversitede okuduğumuzu unutmayalım. Tüm olumsuzluklara rağmen olumlu yönlerini görmeye çalışalım. Bölümlere göre açıöğretim harçlarını öğrenmek için tıklayınız. Harcınızı bankaya yatırdıktan sonra kayıt yenileme işleminizin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Tekrar hatırlatalım. Kayıt Yenileme işlemleri 1-25 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılacak ve bu tarihten sonra hiç bir başvuru dikkate alınmayacaktır. Bankada saatlerce sıra beklemek istemiyorsanız en kısa sürede harcınızı yatırmanızı öneririz.

Yeni öğretim döneminde başarılar dileriz.

Sozel.Org

Aof Kayıt Yenileme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Açıköğretim, Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular 8 Yorum Yapılmış »

Açıköğretim okuyanları ve bir üst sınıfa geçenler buradan tebrik etmek istiyorum. Herkesin söylediğinin aksine açıköğretim okumak gerçekten çok zor iştir. Hatta örgün üniversite okumaktan bile zordur diyebiliriz.

Açıköğretimde bir üst sınıfa geçen veya kalan her öğrenci kayıt yenileme yapmak zorundadırlar. Eğer kayıt yenileme yapmazlar ise 1 seneleri boşa gitmiş olur. Bu yüzden kayıt yenileme hakkında biraz bilgi vermek istedim. Sınıfı geçen veya kalan her öğrenciye kayıt yenileme klavuzu gönderilmektedir. Aşağıda verecek olduğum bilgiler size gelecek veya gelmiş olan klavuzda bulunmaktadır. Bankaya yatırmanız gereken  Açıöğretim harcını öğrenmek için tıklayınız.

2009-2010 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 01 Aralık 2009 tarihinde başlayacak ve 25 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Kayıt yeniletecek öğrenciler, Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0 724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından 25 Aralık 2009 tarihi saat 23:30′a kadar ve tüm Vakıfbank Şubelerinden ise 25 Aralık 2009 tarihi mesai saati bitimine kadar yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde ödemelerini yapmayan öğrencilerin KAYITLARI YENİLENMEZ ve bu öğretim yılında sınavlar dahil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamazlar. 25 Aralık 2009 tarihinden sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme bedelini ödedikten sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecek olup 2009-2010 öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırılması için AÖF büronuza mutlaka başvurunuz. Kayıt yenileme işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, aşağıdaki kutuya T.C. Kimlik Numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz. Kayıt yenileme bedelini ödedikten sonra 2 iş günü geçtiği halde halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız, 25 Aralık 2009 tarihinden önce AÖF Büronuza, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak bilgi alabilirsiniz.

2009-2010 öğretim yılı öğrenci kimlik kartı bandrolü ile (varsa) kitaplarınızı almak için, öğrenci kimlik kartınızla, 01 Aralık 2009 ile 04 Nisan 2010 tarihleri arasında AÖF büronuza başvurmalısınız.

Kısaca özetlemek gerekirse;

Önce bankaya giderek harcınızı yatırıyorsunuz ve sonra aof bürosuna giderek bandrol ve ders kitaplarınızı alıyorsunuz.


Bankaya harcınızı yatırdıktan sonra aşağıdaki bölümden kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

KAYIT YENİLEME KONTROLÜ
Bankaya kayıt yenileme bedelini yatırdıktan sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Kayıt yenileme durumunuzu görebilmek için aşağıdaki kutuya TC Kimlik numaranızı girerek DEVAM butonuna basınız.
TC Kimlik Numarası:
Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin