2015 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri Başlıyor

Duyurular 5 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

7 Haziranda yapılacak olan seçimler nedeniyle açıköğretim bahar dönemi takviminde değişiklikler olmuştu. Bunlardan bir taneside kayıt yenileme tarihi idi. Yeni tarihlere göre kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat Pazartesi günü başlıyor. 4 Mart Çarşamba günü sona erecek. Peki kayıt yenileme nasıl yapılacak.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK;

1.Sınıfta Okuyanların Durumu : Üniversitede ilk yılını okuyanlar sadece bankaya harç ücretini yatırıp, sonra aöf bürosuna gidip kitaplarını alacaklardır. Siz alttan dersiniz olamayacağı ve üstten ders alamadığınız için Ders Ekle/Sil yapmayacaksınız. Harç ücretini Vakıfbank’a TC kimlik numaranızla, Anadolu Üniversitesi açıköğretim ( bölümünüzü söyleyin ) kayıt yenileme harç ücretini ödeyip, büroya gidip kitaplarınızı almalısınız.

2. , 3. veya 4. Sınıfta Okuyanların Durumu : Üniversitede iki veya daha fazla yıldır okuyanlar kayıt yenileme işlemlerini 2 Etapta yapacaklardır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştirebilirler.

Buna Göre Kayıt Yenileme İşlemini 2 Etapta Yapacaksınız…

1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır.

A- Alttan Dersiniz Var İse :
Üniversite size her dönem 30 krediye kadar ders ataması yapar. Eğer alttan dersiniz var ise üniversite öncelikli olarak size alttan olan derslerinizi atamış olacaktır, sonrasında ise kalan kredi miktarında mevcut dönem derslerini atayacaktır. Yani mevcut dönem derslerinden bazılarını çıkararak onların yerine alttan olan derslerinizi ekleyecektir. Size ise 45 kredi toplamına erişinceye kadar ders ekleme hakkı tanımıştır. Eğer siz bu hakkı Ders Ekle/Sil işlemini yaparak kullanmazsanız mevcut dönem derslerinden bazılarını alamamış olur ve bu dersleri bir sonraki yıla bırakmış olursunuz, buda okulu bir yıl uzatmak anlamına gelebilir.

B- Alttan Dersiniz Yok İse;
Eğer alttan dersiniz yok ise, üniversite size mevcut dönemin derslerini atamıştır. Size ise toplamı 45 kredi olana kadar üst dönemden ders alma hakkı tanımıştır. Üst dönemden ders alarak 4 yıllık bir bölümü 3 yılda bitirmeniz mümkündür. Üst dönemden ders alıp almamak size bırakılmıştır. İsterseniz alırsınız, isterseniz almazsınız. Üst dönemden eklediğiniz her ders için 10-15 tl harç ücreti artmaktadır.

Sonuç : Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

Önemli : Ders ekle/sil işlemini Vakıfbank’a harcınızı yatırmadan önce yapın.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

aof_kayit_yenileme_nasil_yapilir_h5830

YENİ DERS KİTAPLARINIZI ALMAYI UNUTMAYIN!!!
Kredili sistemde her dönem kayıt yenileme yapılır ve her döne yeni kitaplar alınır. Her dönemin kitapları farklıdır ( İstisna olarak bazı kitaplar iki dönemde de kullanılabilir ) Bu yüzden kayıt yenileme işlemini tamamladığınızda büronuza gidip bu dönemde okuyacağınız kitaplarınızı almayı unutmayın…

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?;

İstisna bölümler hariç 2015 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri Lisans ve önlisans bölümleri için AÖF harç ücretleri dönemlik olarak 205 TL’dir.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı – Laborant ve Veteriner Sağlık – Sosyal Hizmetler – Turizm ve Otel İşletmeciliği -Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümlerinde ise dönemlik olarak 225 TL yatırması gerekmektedir.

Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümü için belirlenen dönemlik kayıt ücreti ise 365 TL’dir.

Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

HARÇ ÜCRETİNİ BU TARİHLER İÇİNDE ÖDEMEZSENİZ KAYDINIZ YENİLENMEZ.

2014 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri

Açıköğretim 1 Yorum Yapılmış »

2014 – 2015 Açıköğretim döneminin başlamasına az bir zaman kaldı. Mevcut açıköğretim öğrencileri için kayıt yenileme tarihleri yayımlandı.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıtlı olan öğrenciler için 2014-2015 eğitim yılı kayıt yenileme tarihleri duyurusu yapıldı. Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre mevcut kayıtlı öğrenciler için;

Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül Pazartesi başlayıp 26 Eylül Cuma günü sona erecektir.

Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Cumartesi günü başlayacak olup, 6 Mart 2015 pazar günü sona erecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır…

1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?

2014-2015 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 225tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz nAöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız.

2013-2014 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular Yorum Yapılmamış »

2014 Bahar dönemi için kayıt yenileme işlemleri 24 Şubat – 5 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt yenileme ve ders ekle – sil ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda mevcut. Kısaca özetlemek gerekirse;

Önce öğrenci sayfanızdan (internetten) ders ekle sil yaparak derslerinizi seçeceksiniz. Ardından bankaya harcınızı yatıracak ve aof bürosuna giderek kitaplarınızı alacaksınız.

Önce harcını yatıranlar ders ekle-sil yapamadıklarını farkedeceklerdir. Daha sonra ders ekle sil yapmak isteyenler için 6-7 mart 2014 tarihlerinde sistem tekrar açılacak.

1604885_10152205988378249_105993920_n

***BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME DUYURUSU***

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri 1.aşama: “Ders Ekle-Sil” 2.aşama: “Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

2013-2014 öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayacaklar, ancak kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyerek kayıtlarını yenileteceklerdir.

Kayıt yenileme işlemleri; 24 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayıp 05 Mart 2014 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 06-07 Mart 2014 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Bahar Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılmaktadır. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan öncehttp://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden kayıt yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

24 Şubat – 05 Mart 2014 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 06, 07 Mart 2014 tarihlerinde ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Banka ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan “Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası”nda yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler. Mazeretli kayıtların son günü olan 07 Mart 2014 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2013-2014 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2013-2014 öğretim yılı Bahar Döneminde kaydı yenilenmez.

07 Mart 2014 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından bizzat veya 444 10 26 numaralı telefonu arayarak yeni şifre alabilirler. Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde veya sonrasında alabilirler. 01 Mart 2014 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt yenileme işlemleri için açık olacaktır.

Kayıt Yenileme ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

İLETİŞİM

• Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz.
• http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• e-posta: aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız).

Kayıt yenileme ve ders ekle sil işlemlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kayıt Yenileme Tarihlerini Kaçırmayın!

Açıköğretim, Duyurular 22 Yorum Yapılmış »

Kredisiz sistemdeki bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 23 aralıkta sona eriyor. Bu tarihi kaçırmamanızı şiddetle öneriyoruz. Malesef ki kayıt yenileme tarihinin telafisi olmuyor ve kaytı yenileme yapmadığınızda kaydınız 1 yıl süreyle donduruluyor.

Daha önceki yıllardan tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kayıt yenileme tarihi geçtikten sonra hiç bir şekilde kayıt yenileme yapılmıyor ve mazeret kabul edilmiyor. Kaydınızın 1 yıl süreyle dondurulmaması için 23 Aralık 2011 tarihine kadar bankaya harcınızı yatırıp kayıt yenileme işlemlerini yapınız.

Yazıyı okumaya devam et »

Yıllık Sistemdeki Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular 8 Yorum Yapılmış »

Kredili sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 17-27 ekimde yapılmıştı. Şimdi ise Kredisiz sistemdeki bölümlerin kayıt yanilemeleri yapılacak.

Kredisiz sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 28 kasım – 20 Aralık tarihlerinde yapılacak. Bu süre kesinlikle uzatılmayacak. Önceki senelerdeki tecrübelerimize dayanarak tekrar söylüyorum bu tarihleri kaçırdığınızda kaydınız 1 yıl süreyle dondurulur.

Ayrıca dikey geçiş ile geçiş yapıp hazırlık sınıfında okuyanlarda artık normal kayıt yenileme yapacak. Hazırlık sınıfı kaldırıldığı için kaldığınız dersleri 3. sınıfta alttan alacaksınız.

2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;

28 Kasım 2011 tarihinde başlayacak 20 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 21, 22, 23 Aralık 2011 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 23 Aralık 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

23 Aralık 2011 tarihinden sonra, rapor dahil hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler. Ancak bu öğrenciler gelecek öğretim yıllarında kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2012 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü, 28 Kasım 2011 tarihinden – 30 Ocak 2012 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin