2014 Açıköğretim Kayıt Yenileme Tarihleri

Açıköğretim 1 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

2014 – 2015 Açıköğretim döneminin başlamasına az bir zaman kaldı. Mevcut açıköğretim öğrencileri için kayıt yenileme tarihleri yayımlandı.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıtlı olan öğrenciler için 2014-2015 eğitim yılı kayıt yenileme tarihleri duyurusu yapıldı. Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre mevcut kayıtlı öğrenciler için;

Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül Pazartesi başlayıp 26 Eylül Cuma günü sona erecektir.

Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Cumartesi günü başlayacak olup, 6 Mart 2015 pazar günü sona erecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır…

1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?

2014-2015 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 225tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz nAöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız.

Yıllık Sistemdeki Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular 8 Yorum Yapılmış »

Kredili sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 17-27 ekimde yapılmıştı. Şimdi ise Kredisiz sistemdeki bölümlerin kayıt yanilemeleri yapılacak.

Kredisiz sistemde bulunan bölümlerin kayıt yenileme işlemleri 28 kasım – 20 Aralık tarihlerinde yapılacak. Bu süre kesinlikle uzatılmayacak. Önceki senelerdeki tecrübelerimize dayanarak tekrar söylüyorum bu tarihleri kaçırdığınızda kaydınız 1 yıl süreyle dondurulur.

Ayrıca dikey geçiş ile geçiş yapıp hazırlık sınıfında okuyanlarda artık normal kayıt yenileme yapacak. Hazırlık sınıfı kaldırıldığı için kaldığınız dersleri 3. sınıfta alttan alacaksınız.

2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;

28 Kasım 2011 tarihinde başlayacak 20 Aralık 2011 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretleri nedeniyle yukarıda belirtilen tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 21, 22, 23 Aralık 2011 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve tüm Vakıfbank Şubelerinden yapabileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 23 Aralık 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı kaydı yenilenmez.

Kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödeme yapıldıktan sonra AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

23 Aralık 2011 tarihinden sonra, rapor dahil hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı kayıt yenileme hakkını kaybederler. Ancak bu öğrenciler gelecek öğretim yıllarında kayıtlarını yenileterek öğrenimlerine devam edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 2012 Şubat ayı içerisinde alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü, 28 Kasım 2011 tarihinden – 30 Ocak 2012 tarihine kadar öğrenci kimlik veya tanıtım kartları ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Açıköğretim Kayıt Yenilemeleri Başladı

Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular Yorum Yapılmamış »

Açıköğretim öğrencilerinin kaçırmaması gereken en önemli işlemlerden birisi olan Kayıt Yenileme işlemler bugün (01.12.2009 – 25.12.2009 ) başladı. Sınıf tekrarı yapacak olan ve bir üst sınıfa geçen tüm öğrenciler kayıt yenileme yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihler içerisinde kaydını yeniletmeyenler 2009 – 2010 öğretim yılında yapılacak olan arasınav, yıl sonu sınavo ve bütünleme sınavına giremeyecekler. Otomatik olarak sınıfta kalmış sayılacaklar.

Kayıt yenileme işlemi aslında çok basit. Sadece Vakıfbank’a harcınızı yatırmanız yeterlidir. Daha sonra arasınava kadar büroya giderek kimliğinize bandrol almanız gerekli. Kayıt yenileme işlemleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Her öğrencinin en çok şikayet ettiği durum ise öğrenci harçları. Bu yılki harçlar genel olarak ilk dönem 229 TL, 2. dönemde 229TL olmak üzere toplam 458 TL. Bu harçların çok fazla olduğunu düşünen sadece siz değilsiniz. :) Fakat bir üniversitede okuduğumuzu unutmayalım. Tüm olumsuzluklara rağmen olumlu yönlerini görmeye çalışalım. Bölümlere göre açıöğretim harçlarını öğrenmek için tıklayınız. Harcınızı bankaya yatırdıktan sonra kayıt yenileme işleminizin tamamlanıp tamamlanmadığını öğrenmek için buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Tekrar hatırlatalım. Kayıt Yenileme işlemleri 1-25 Aralık 2009 tarihleri arasında yapılacak ve bu tarihten sonra hiç bir başvuru dikkate alınmayacaktır. Bankada saatlerce sıra beklemek istemiyorsanız en kısa sürede harcınızı yatırmanızı öneririz.

Yeni öğretim döneminde başarılar dileriz.

Sozel.Org

Aof Kayıt Yenileme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Açıköğretim, Açıköğretim Önemli Tarihler, Duyurular 8 Yorum Yapılmış »

Açıköğretim okuyanları ve bir üst sınıfa geçenler buradan tebrik etmek istiyorum. Herkesin söylediğinin aksine açıköğretim okumak gerçekten çok zor iştir. Hatta örgün üniversite okumaktan bile zordur diyebiliriz.

Açıköğretimde bir üst sınıfa geçen veya kalan her öğrenci kayıt yenileme yapmak zorundadırlar. Eğer kayıt yenileme yapmazlar ise 1 seneleri boşa gitmiş olur. Bu yüzden kayıt yenileme hakkında biraz bilgi vermek istedim. Sınıfı geçen veya kalan her öğrenciye kayıt yenileme klavuzu gönderilmektedir. Aşağıda verecek olduğum bilgiler size gelecek veya gelmiş olan klavuzda bulunmaktadır. Bankaya yatırmanız gereken  Açıöğretim harcını öğrenmek için tıklayınız.

2009-2010 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri 01 Aralık 2009 tarihinde başlayacak ve 25 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Kayıt yeniletecek öğrenciler, Öğretim Gideri ve Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı 1. taksitlerini (veya tamamını) yukarıda belirtilen tarihler arasında ödemek zorundadırlar. Ödemeyi, Vakıfbank Internet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0 724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından 25 Aralık 2009 tarihi saat 23:30’a kadar ve tüm Vakıfbank Şubelerinden ise 25 Aralık 2009 tarihi mesai saati bitimine kadar yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde ödemelerini yapmayan öğrencilerin KAYITLARI YENİLENMEZ ve bu öğretim yılında sınavlar dahil hiçbir öğrencilik hakkından yararlanamazlar. 25 Aralık 2009 tarihinden sonra, her ne sebeple olursa olsun (rapor dahil) hiçbir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Kayıt yenileme bedelini ödedikten sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecek olup 2009-2010 öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırılması için AÖF büronuza mutlaka başvurunuz. Kayıt yenileme işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini, aşağıdaki kutuya T.C. Kimlik Numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz. Kayıt yenileme bedelini ödedikten sonra 2 iş günü geçtiği halde halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız, 25 Aralık 2009 tarihinden önce AÖF Büronuza, öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak bilgi alabilirsiniz.

2009-2010 öğretim yılı öğrenci kimlik kartı bandrolü ile (varsa) kitaplarınızı almak için, öğrenci kimlik kartınızla, 01 Aralık 2009 ile 04 Nisan 2010 tarihleri arasında AÖF büronuza başvurmalısınız.

Kısaca özetlemek gerekirse;

Önce bankaya giderek harcınızı yatırıyorsunuz ve sonra aof bürosuna giderek bandrol ve ders kitaplarınızı alıyorsunuz.


Bankaya harcınızı yatırdıktan sonra aşağıdaki bölümden kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

KAYIT YENİLEME KONTROLÜ
Bankaya kayıt yenileme bedelini yatırdıktan sonraki 2 iş günü içerisinde kaydınız otomatik olarak yenilenecektir. Kayıt yenileme durumunuzu görebilmek için aşağıdaki kutuya TC Kimlik numaranızı girerek DEVAM butonuna basınız.
TC Kimlik Numarası:
Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin