Açıköğretim Kredili Bölümlerde Bütünleme

Açıköğretim, Duyurular 16 Yorum Yapılmış »

acik-ogretim

Bildiğimiz için açıköğretimin kredili bölümlerinde bütünleme sınavları yoktu. Kredisiz bölümlerde de bu yıl son defa bütünleme sınavı yapılacaktı.

YÖK geçtiğimiz günlerde aldığı bir karar ile tüm üniversitelerde bütünleme uygulamasını getirmişti. Bütünlemelerin daha yeni kaldırıldığı açıköğretimde ise bütünlemelerin tekrar gelip gelmeyeceği merak konusuydu. YÖK’ün kararından sonra bütünlemelerin gelmesini bekliyorduk, fakat anadolu üniversitesinin duyuru yapmamış olması bizleri birazda olsa endişelendirmişti.

Dün itibariyle anadolu üniversitesi tüm öğrencilere “Dönemlik-Kredili sistemdeki programların 2011-2012 ögretim yılı güz dönemi bütünleme sınavları 8-9 Eylül 2012 tarihinde yapılacaktır.” şeklinde bilgilendirme mesajı gönderdi. (Sistemde kayıtlı olan telefon numaranız değişmediyse sizede gelmiş olması gerekli.)

Mesajda sadece güz döneminin belirtilmiş olması kafaları karıştırsada önümüzdeki günlerde internet sayfalarında ayrıntılı bir açıklama yapılmasını bekliyoruz. Muhtemelen güz döneminden dersi kalmayıp sadece bahar döneminden dersi kalanlarada bütünleme hakkı verilecektir.

Bütünelemelerin yapılacağı nerdeyse kesinleşti fakat kayıt olup olmayacağı henüz belli değil. Muhtemelen ücret yatırılmayacak, internetten ders seçimi yapılacaktır. Yada sadece FF olan dersler otomatik atanacak ve bu derslerden sınava gireceksiniz.

Herhangi bir gelişme olduğunda sayfa üzerinden sizlerle paylaşacağız.

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin