Kayıt Yenileme, Ders Ekle – Sil İşlemleri Nasıl Yapılır

Açıköğretim, Açıköğretim Önemli Tarihler - Tarih:19 Ekim 2012

acik-ogretim

Tüm açıköğretim bölümlerinin kredili sisteme geçmesi ile işlemleri tek çatı altında toplanmış oldu. Kayıt yenilemeler 16 Eylül – 27 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Yazının başında söyleyelim işlemini bu yıl yeni kayıt olanlar haricinde herkesin yapması gerekiyor.

işleminde harcı yatırmadan önce ders ekle – sil işleminin yapılması gerekiyor. Ders ekle – sil işlemi kısaca alttan ve üstten ders almanızı sağlayan işlemdir olarak tanımlanabilir. Alttan dersiniz kaldıysa bu dersleri öncelikle olmak üzere üst sınıfın dersleri ile birlikte (toplam 45 krediye kadar ) seçip buna göre harç yatıracaksınız. Açıköğretim harçları için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Açıköğretim Harçları

ve ders ekle sil işlemleri aşağıdaki adreste bulunan kısmından yapılacak.

: https://aofeklesil.anadolu.edu.tr/Login.aspx

ve ders ekle sil işlemlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 


Etiketler:, , , , , , , , ,

Toplam 115 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 [5] Show All

 1. 91
  mustafa:

  admin yardımcı olursan sevinirim..
  1.sınıftan iktisada giris 2.sınftan iktisad teorisi ve istatistik kalan ersler fakat ikt.giriş,,istatistik ve siyaset bilimi diyebirders alttan görünüo ayrıca ders ekleme silme yapamıorum dersler görünür durumda deil 1.sorum ders ekleme yapamıyormuyum ki bu olmaması gerek
  2.sorum neden alttan kalan ikt.giriş ile istatistigi secmişler ikt.teorisi yok onun yerinde 4.sınıf dersiolan siyasetbilimi var..acaba yanlıslıkmı yapıldı cvp beklıorum cok acil tskkrler..saygılar

 2. 92
  admin:

  @ ays:
  Ders ekle sil sayfanızdan kaldığınız ve üstten alabileceğiniz derslere bakabilirsiniz.
  http://aofeklesil.anadolu.edu.tr/tr/Login.aspx

  @ mustafa:
  Kredili sisteme geçildiği için bir çok ders değişti. Kaldığınız derslerin isimleri değişmiş olabilir. 1. sınıftan dersiniz kaldığı için 3. sınıftan ders alamıyorsunuz. Bu nedenle ders ekle sil sayfanızda sadece kaldığınız dersler seçilmiş durumda olabilir. Kaldığınız derslerin durumuna aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-ders-intibak-listesi-yayimlandi.html

 3. 93
  salih güven:

  ben 4. sınıfta tek dersten kaldım kamu yönetimi okuyorum dersim siyaset bilimiydi ama bu sistemde hiç dersim atanmamış gözüküyor acaba sadece bahar döneminde mi dersim var ve kayıt yenileme parasını şimdi mi ödeyeceğim yoksa bahar döneminde mi ödeyeceğim bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

 4. 94
  yıldız:

  ben 4. sınıfı 2 yıl uzattım. bu sene kaydımı yenileticem. önce ders sil-ekle işlemlerini yapayım dedim ama 5 dersim sistem tarafından otomatik seçilmiş durumda. kredili sistemden önceki yani geçen senenin 4.sınıf işletme dersleriyle bu sene ki dersler farklı. 5 tane ders seçilmiş ve bana başka ders eklemem için herhangi bir ders de göstermiyor. 4.sınıfı tekrar ettiğim ve 3.sınıftan alttan dersim kalmadığı için sadece otomatik verilen derslerden mi sorumluyum yani anlayamadım?? herhangi bir ders ekleme işlemi yapmadan onaylayacakmıyım 5 dersi? lütfen cevap admin.

 5. 95
  CEM:

  Lütfen yardımcı olun,
  4.sınıf öğrencisiyim,uluslararası işletmecilik ve mali analiz olmak üzere 2 dersim kalmıştı.Yeni sisteme geçince Şimdi baktığımda Denetim,İşletmelerde sosyal sorumluluk ve etik ve uluslararası işletmecilik olmak üzere 3 ders görünüyor ,ders ekleme bölümünde ise ders görünmüyor.Bu dersler neye göre belirleniyor.Dersler 2 ye bölündü diyorlar,ohalde bendede 4 dersin olması gerekmezmi yada ders ekle alanında 1 dersin daha olması gerekmezmi,banakaya henüz ödeme yapmadım,aöfyede ulaşamıyorum,acill geri dönüşünüzü rica ediyorum lütfen

 6. 96
  admin:

  @ salih güven:
  Kaldığınız dersin durumu değişmiş olabilir. Kaldığınız derslerin durumuna aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-ders-intibak-listesi-yayimlandi.html

  @ yıldız:
  Alttan dersiniz yok ise sadece 4. sınıf derslerini alıyorsunuz, sistem bu dersleride kendi atamış. Sadece bunları alacaksınız.

  @ CEM:
  Yeni sistemde bir çok dersin durumu değişti. Aşağıdaki linkten kaldığınız derslerin durumlarına bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-ders-intibak-listesi-yayimlandi.html

 7. 97
  Süheyla:

  Merhaba admin,

  Dün kaydımı yenilettim çok şükür.Öğrenci sayfamdan şöyle bir duyuru var:

  Kayıt yenileten tüm öğrencilerimiz 14-15-16 Kasım 2012 tarihlerinde kendi öğrenci sayfalarından sorumlu olduğu dersleri kontrol etmelidir. Öğrenciler eklemek istedikleri ders bulunması halinde ders ekle işlemini yaparak, bu derslerin kitaplarını 19 Kasım 2012 tarihinden itibaren alabilirler.

  ***

  Benim burada anlayamadığım,bütün kitaplarımızı mı 19 kasımdan itibaren alabiliriz,yoksa sonradan ekleyeceğimiz derslerin kitaplarını mı bu tarihten itibaren alacağız?Sizce kitaplarımı almak için 19 Kasım’ı mı beklemeliyim?

 8. 98
  admin:

  @ Süheyla:
  Yeni eklediğiniz derslerin kitapları 19 kasımdan sonra verilecek. Henüz kitaplarınızı almadıysanız 19 kasımdan sonra tüm kitapları alabilirsiniz.

 9. 99
  gökhan:

  merhabalar; ben geçen sene 3 sınıf işletme okudum ama sınavların hiçbirisine giremedim bu yıl ders ekle sil seçeneği yapmama gerek var mı? 198 lira gibi bir bedel yazıyor direk parayı yatırdığım zaman sistem otomatik kayıt yenileme yapar mı?
  yardımcı olursanız sevinirim..

 10. 100
  admin:

  @ gökhan:
  Ders ekle sil sayfanızdan dersleri görüp onaylamanızı öneriyoruz. Sistem otomatik olarak ders atadığından bazen eksik ders atayabiliyor.
  http://aofeklesil.anadolu.edu.tr/tr/Login.aspx

 11. 101
  MEHMET:

  http://img267.imageshack.us/img267/2236/adszfsp.png

  şekildeki gibi ekleyebileceğim dersler gözükmüyor yardım edebilirmsiiniz.

 12. 102
  MEHMET:

  http://img22.imageshack.us/img22/9784/adszfs.png

  dersler gözükmüyor yardım edebilirmisiniz

 13. 103
  fatih:

  merhabalar admin.4.sınıfa gectım.bi sorum olacaktı yardımcı olursan çok çok sevıncem.ders ekle-sil işlemini yapamadan harcımı yatırdım.daha sonra sısteme gırdıgımde otomatık olarak ders secılmıs gozukuyor ancak alttan 2 tane dersım vardı.onları secmemıs gosterıyor.ayın 14-15-16 sında büroya gıdıp mazeretlı olarak bu ıslemı halledebılırmıyım ?cevabını beklıyorum lutfennn

 14. 104
  admin:

  @ MEHMET:
  1. yarıyıldan (1. sınıftan) dersiniz olduğu için 3. sınıftan ders alamıyorsunuz. Bu nedenle 5. yarıyıl dersleri görünmüyor. Kaldığınız dersleride sistem size zorunlu olarak vermiş durumda.

  @ fatih:
  Evet, 14-15-16 kasımda seçemediğiniz dersleri seçebilirsiniz.

 15. 105
  ilke:

  merhaba admin..ben 4. sınıf iktisat öğrencisiyim geçen sene kaydımı dondurdum bu sene kayıt yenileteceğim fakat bugün şifreyle sisteme girdiğimde 6 ders olduğunu ve üzerinde hiç bi şekilde oynama yapamadığımı gördüm 3.sınıftan alttan 2 tane dersim olacaktı onlarda görünmüyor acaba onlara bahar dönemindeki sınavlarda mı gireceğim neden ders ekleyip kaldıramıyorum yardımcı olursan çok sevinirimm şimdiden teşekkürler..

 16. 106
  admin:

  @ ilke:
  Kaldığınız derslerin durumu değişmiş olabilir. Dersin adı değişmiş, ders kaldırılmış, bahar dönemine aktarılmış olabilir. Aşağıdaki linkten kaldığınız dersin durumuna bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-ders-intibak-listesi-yayimlandi.html

 17. 107
  ozlm:

  slm admin bnm tek dersim iktisat var ocakta subatta sınava grcem birde mayıs ve haziranda mı girecegim ben yani tek ders için dört sınava mı girecegm şimdiden tşkkrlr

 18. 108
  admin:

  @ ozlm:
  Eğer dersiniz tek dönemlik ise ocakta ve şubatta gireceksiniz. Ders 2’ye ayrılıp 2. dönemde de almanız gerekiyor sa mayıs ve haziranda da gireceksiniz.

 19. 109
  ozlm:

  peki bunu nerden ögrenebilirim tek dönmlik veya 2 dönemlik oldugunu

 20. 110
  admin:

  @ ozlm:
  Kaldığınız dersin durumuna aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-ders-intibak-listesi-yayimlandi.html

 21. 111
  zeynep:

  iyi günler ben okulöncesi 2. sınıftayım kredili olduğu için okulu bir yıl erken bitirebiliyor muyuz?birde bizim stajımızda var 3 ve 4. sınıfta nasıl oluyor bilgilendirirseniz sevinirim

 22. 112
  admin:

  @ zeynep:
  Staj durumu hakkında bilgim yok malesef. Bu dönemde üstten 15 kredilik ders alarak erken bitirme imkanınız var. Bahar döneminde üstten ders alarakta 1 dönem erken bitirebilirsiniz.

 23. 113
  bahar:

  Iyi gunler ben iktisat 1.sinif ogrencisiyim ilk donem final sinavlatina gidemedim diye guz doneminde kaldim.bahar doneminde ders ekleme yaptim 4 ders ekledim.fakat 1.sinif ogrrncilerin ders ekleme yapamadiklarini okudum. Ben 4 dersi ekleyince bana ne faydasi olup olmicayacagini anlayamadim.beni bilhilendirirseniz cok sevinirim.

 24. 114
  admin:

  @ bahar:
  4 dersi üsttenmi eklediniz. Eğer üstten eklediyseniz seneye 2. sınıfın 2. döneminde 4 ders daha az alacaksınız. Fakat bu dönem biraz fazla dersiniz olduğunu için biraz daha zorlanabilirsiniz.

 25. 115
  çelen:

  merhaba. ben bu sene 1. sınıf okudum ancak güz döneminde uyarı, bahar döneminde ise tekrar yazıyor. bu sene tekrardan nasıl kayıt yaptırabilirim. ne yapmam gerekiyor. gerekli olan evraklar nelerdir. bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayfalar: « 1 2 3 4 [5] Show All

Yorum Yapin

turkiye

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin