acik-ogretim

Kredili Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri

58

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ
KAYIT YENİLEME DUYURUSU

Aşağıdaki bölümlerin dışındaki bölümlerin işlemleri 28 Kasım – 23 Aralık tarihlerinde yapılacaktır.

Açıköğretim Fakültesi “Adalet”, “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Tarım” Önlisans Programları ile “Felsefe”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans Programları 2011-2012 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir. Bu programlar ile dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan Açıköğretim Fakültesinin “Eczane Hizmetleri”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Kimya Teknolojisi”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”, “İlahiyat” Önlisans Programlarının 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi işlemleri, “Ders Ekle-Sil” ve “ Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, bedellerinin bankaya ödenmesi ve işlemleri;
17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp
25 Ekim 2011 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
26, 27 Ekim 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Ekim 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemine kaydı yenilenmez.

27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 28 Kasım 2011 tarihinden itibaren alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik-tanıtım kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü öğrenci kimlik-tanıtım kartı ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 11 Aralık 2011 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.
, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

Paylaş:

58 yorum

 1. diplomanın aslı var fotokobisi var ama notere onaylatmammı lazımmı noterde onaylatmasam kabul etmezlermi teşşekürler

 2. Noterde diplomanın aslı olmadan fotokopisini onaylamaz. demişsiniz her ikiside var aöf kayıt olurken fotokobisinemi bakıyorlar yoksa aslınıma

 3. Onaylı Diploma Sureti: Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır. ( Onayı Aöf Bürosu veya Diplomayı Aldığınız Okul Yapabilir, Noterden diploma onaylatmayın.) bu cümlede diplomanın aslı var birde fotokobisi var aöf kayıt için onaylatmadan götürsem zaten orda onaylatmıyorlarmı diplomayı

 4. @ Gökhan Yeşilcan:
  Açıköğretimlilierin formasyon alma hakkı var fakat şu ana kadar formasyon alan birini duymadım.

  @ harun:
  – İnternet başvurusu yaptıktan sonra çıktı alacaksınız. Çıktıya fotoğraf yapıştırıp imza atacaksınız. Daha sonra bankaya (vakıf bank) 205 TL yatırıp aof bürosuna gideceksiniz.
  – Kitapları kayıt anında alıyorsunuz, kimlikler ortalama 1 ay sonra aof bürosuna geliyor, akademik danışmanlık dersleri için kayıt olmanız gerekmiyor. Öğrenci kimliğiniz ile derslere girebiliyorsunuz.
  -Elinizde diplomanın aslı ve fotokopisi var ise notere onaylatmanız gerekmiyor. Aof bürosu aslına bakarak fotokopiyi onaylayıp alıyor, aslı sizde kalıyor.

 5. muharrem Tarih:

  muharrem_esa[at]hot bana maıl atarsanız bu konuyla ılgılı sevınırım bılen arkadaslar ben 3 sınıf ogrencısıydım 10 dersım vardı 4 gectım 6 ders kaldı seneye 4 sınıf olabılecek mıyım bu sıstemle ınsallah olurum calısmadıgım ıcın kaldı bır sene daha gıtmesın senemden yardımcı olun

 6. @ muharrem:
  2 dersten kalarak üst sınıfa geçilebiliyor. 6 dersten kaldığınız için 4. sınıftan ders alamıyorsunuz.

Yorum Yap

.