Kredili Bölümlerin Kayıt Yenileme İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü - Tarih:6 Ekim 2011

acik-ogretim

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK-KREDİLİ LİSANS VE ÖNLİSANS PROGRAMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ
KAYIT YENİLEME DUYURUSU

Aşağıdaki bölümlerin dışındaki bölümlerin 28 Kasım – 23 Aralık tarihlerinde yapılacaktır.

Açıköğretim Fakültesi “Adalet”, “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Tarım” Önlisans Programları ile “Felsefe”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans Programları 2011-2012 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir. Bu programlar ile dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan Açıköğretim Fakültesinin “Eczane Hizmetleri”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Kimya Teknolojisi”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri”, “İlahiyat” Önlisans Programlarının 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi , “Ders Ekle-Sil” ve “ Bedelinin Bankaya Ödenmesi” olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, bedellerinin bankaya ödenmesi ve ;
17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayıp
25 Ekim 2011 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
26, 27 Ekim 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yenilenecektir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılmıştır. Öğrenciler Fakülte tarafından atanan dersleri tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden “” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler ders ekle-sil işlemi yapmayabilirler.

Ders ekle-sil işlemini yapan veya Fakülte tarafından atanan dersleri kabul eden öğrenciler 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında TC kimlik numarası ile Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından veya tüm Vakıfbank Şubelerinden yaparak kayıtlarını yeniletebileceklerdir. Mazeretli kayıtların son günü olan 27 Ekim 2011 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontun 2011-2012 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. Geçmiş öğretim döneminden borcu olup sadece bu borcu ödeyen öğrencilerin 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemine kaydı yenilenmez.

27 Ekim 2011 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2011-2012 öğretim yılı Güz Dönemi hakkını kaybederler.

Kaydını yenileten öğrenciler http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirler.

2011-2012 öğretim yılında önlisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan 28 Kasım 2011 tarihinden itibaren alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler, öğrenci kimlik-tanıtım kartına yapıştırılacak olan 2011-2012 öğretim yılı bandrolünü öğrenci kimlik-tanıtım kartı ile bağlı oldukları AÖF bürosuna başvurarak alacaklardır.

Şifresini kaybetmiş veya hatırlamayan öğrenciler AÖF bürolarından yeni şifre alabilirler. Kayıt yenileten öğrenciler ders kitaplarını 11 Aralık 2011 tarihine kadar AÖF bürolarından alabileceklerdir.
, Program ve Öğrenci Kılavuzlarına http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.


Etiketler:, , , , , , , , ,

Toplam 58 Yorum

Sayfalar: « 1 2 [3] Show All

 1. 34
  sevdam:

  admin birde bu kredili sistem ne oluyor?

 2. 35
  admin:

  @ harun:
  ÖRgün okulunuzdan diplomamı fotokopi çektirip vericem dediğinizde lise diplomanızı veriyorlar. Bazı üniversiteler çok zorluk çıkarıyor ama genelde veriyorlar. Eğer alamazsanız elinizdeki fotokopiyi götürün. Kayıt yapmazlarsa 1-19 ekimde örgün öğrenci belgeniz ile sınavsız tüm açıköğretim bölümlerine kayıt olabilirsiniz.

  @ sevdam:
  ÖRgün eğitim hakkında ayrıntılı bilgim yok. Hukuk fakültesine geçip normal derslere giriyorsunuz.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-donemlik-kredili-sistem-hakkinda-genel-bilgiler.html

 3. 36
  harun:

  Eğer alamazsanız elinizdeki fotokopiyi götürün. Kayıt yapmazlarsa 1-19 ekimde örgün öğrenci belgeniz ile sınavsız tüm açıköğretim bölümlerine kayıt olabilirsiniz.

  Bende zaten diplomanın fotokobisi var niye alıpta tekrar fotokobisini çektiriyimde zaten diplomanın fotokobosini kabul etmeleri lazım ayrıca öğrenci belgesinide vericem daha ne götüreyimki bununla ilgili aöf için telefon numarasını verebilirmisiniz lütfen

 4. 37
  admin:

  @ harun:
  Kayıtta diplomanızın aslını götürmeniz gerekiyor. Aof bürosu aslına bakıp fotokopisini onaylıyor. Elinizdeki fotokopi zaten onaylı ise (okuldan, noterden vs..) bu işlemlere gerek yok.
  http://acikogretim.sozel.org/acikogretim-burolari-adres-ve-krokileri.html

 5. 38
  harun:

  Peki mezun olduğum liseden diploma fotokobisini götürsem okulda onaylarlarmı onaylarlarsa diploma aslına gerek yok diye biliyorum o zaman olurmu? peki 2 üniversitede niye öğrenci belgesi istiyorlar diploma istemiyorlar?

 6. 39
  admin:

  @ harun:
  Eğer lise onaylar ise aslına gerek yok. Aslını, fotokopisini onaylamak için istiyorlar. Aof bürosu aslı olmadan fotokopisi onaylamıyor. Liseniz onaylar ise sorun olmaz.
  2. üniversite hakkı sınavsız bir haktır. Üniversite okuyanlar ve üniversite mezunları sınava girmeden istedikleri açıköğretim bölümüne sınavsız kayıt olabilmektedir. 2. üniversite kaydı için üniversite öğrencilerinden öğrenci belgesi istenmektedir.

 7. 40
  harun:

  peki 2 üniversite için kaç yıl okunacak ben şimdi 4 yıl kazandım 2 üniversite için 2 yıllıkmı okuncak?

 8. 41
  harun:

  diploma fotokobisi için aslıdır damgasını mezun olduğumuz lisedenmi onaylatıyoruz yoksa noterdenmi kafam çok karışık ne yapmalıyım ??? ne olursunuz yardım edin kayıt için öğrenci belgesi filan işlemiyormu diploma yerine 2 yıllık örgün eğitim için

 9. 42
  harun:

  ya bir şey daha sormak istiyorum lise diploması fotokobisi bende var aöf kayıt için aslı gibidir mühürü bassak olurmu ama noterde değil mezun olduğum lisede olsa olurmu notere gitmesek mezun olduğum okulda mühürü bassa olurmu teşşekürler

 10. 43
  harun:

  peki askerlik için bi belge getirmem lazımmı kayıtta 2 yıllık örgün okuyorum askerlikten muafım eğer isterlerse askerlik şubeyemi gidicem yoksa internneten muaf olduğuma dair çıktımı alıcam

 11. 44
  harun:

  Mesela ben işletme 4 yıllık kazandım bulunduğum ilde derslerine girebilirmiyim işletme derslerine sordum soruşturdum bir şey anlamadım akedemik personel fln vs bir şeyler diyorlar pek anlamadım eğer oluyorsa koşullar nedir bi anlatırmısınız?

 12. 45
  admin:

  @ harun:
  – 2. üniversite ile 2 ve 4 yıllık bölümleri okuyabilirsiniz.
  – Noterde diplomanın aslı olmadan fotokopisini onaylamaz. Lisenizde kaydınız olduğu için mezun belgesi verebilir.
  – Askerlik için belge getirmenize gerek. Aof bürosu özel olarak isterse getirmeniz gerekir.
  – Akademik danışmanlık derslerine girebilirsiniz.
  http://www.anadolu.edu.tr/aos/akademik_danismanlik/akademik_danismanlik.aspx

  Ygs ile işletme 1. sınıfa yerleşmiştiniz sanırım. Eğer ygs ile kayıt olamazsanız (diploma nedeni ile) aynı bölüm aynı şartlarda 2. üniversite kapsamında sınavsız kayıt olabilirsiniz.

 13. 46
  harun:

  Benim anlamadığım 1 tane diplomanın fotokobisi var bir tana daha diplomanın aslı değilde aslına çok benzeyen var diplomanın arkasında ne kadar maliyeti olduğu yazıyor birde müdürlerin kaşeleri ve imzaları var ve çok net sanki diplomanın aslı fotokobisindede arka tarafında bir şey yazmıyor arkasında bide 2 yıllık örgün okuduğuma dair öğrenci belgem var onlara göstersem olmazmı illa notere gitmemizmi lazım

 14. 47
  Gökhan Yeşilcan:

  Admin, bu aöf türk dili ve edebiyatı formasyonu daha doğrusu formasyonun atanamayan öğretmenlerin önünü açmak amacıyla kaldırılma durumu oluşmuş sanırım. Bu konuda bilginiz nedir ?

 15. 48
  admin:

  @ harun:
  Fotokopideki tüm bilgiler bilgisayarda photoshop ile yapılabilir. Bu nedenle fotokopinin aslının aynısı olduğunu anlamak için ıslak mühür, ıslak imza istiyorlar. Kayıt zamanında aof bürosuna gidin, kayıt olabilirseniz sorun kalmaz.

  @ Gökhan Yeşilcan:
  Formasyon kaldırılmıştı, daha sonra tekrar formasyonu serbest bıraktılar. Şu anda formasyon dersleri veriliyor.

 16. 49
  Gökhan Yeşilcan:

  Şu anda verilenler örgüne mi veriliyor yani aöf tür dili edebiyatından mezun verildi mi bu sene ?

 17. 50
  harun:

  ıslak mühür ıslak imza var onaylatmak için notere gitmeye gerek yok herhalde öle değilmi bide internetten başvuruda çıktı alıcazmı çıktı alıp ondan sonramı dolduracağız bide herhalde askerlikle ilgili sorunum yoktur çünkü 2yıllık örgün eğitimi okuyorum kayıt parası vakıfbanka ne kadar yatırıyoruzbaşka para yatırıcazmı kitapları ve kimlikleri ne zaman alıyoruz ve derslere girebilmemiz için başvuru yapmamız lazımmı teşşekürler

 18. 51
  harun:

  diplomanın aslı var fotokobisi var ama notere onaylatmammı lazımmı noterde onaylatmasam kabul etmezlermi teşşekürler

 19. 52
  harun:

  Noterde diplomanın aslı olmadan fotokopisini onaylamaz. demişsiniz her ikiside var aöf kayıt olurken fotokobisinemi bakıyorlar yoksa aslınıma

 20. 53
  harun:

  Onaylı Diploma Sureti: Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır. ( Onayı Aöf Bürosu veya Diplomayı Aldığınız Okul Yapabilir, Noterden diploma onaylatmayın.) bu cümlede diplomanın aslı var birde fotokobisi var aöf kayıt için onaylatmadan götürsem zaten orda onaylatmıyorlarmı diplomayı

 21. 54
  admin:

  @ Gökhan Yeşilcan:
  Açıköğretimlilierin formasyon alma hakkı var fakat şu ana kadar formasyon alan birini duymadım.

  @ harun:
  – İnternet başvurusu yaptıktan sonra çıktı alacaksınız. Çıktıya fotoğraf yapıştırıp imza atacaksınız. Daha sonra bankaya (vakıf bank) 205 TL yatırıp aof bürosuna gideceksiniz.
  – Kitapları kayıt anında alıyorsunuz, kimlikler ortalama 1 ay sonra aof bürosuna geliyor, akademik danışmanlık dersleri için kayıt olmanız gerekmiyor. Öğrenci kimliğiniz ile derslere girebiliyorsunuz.
  -Elinizde diplomanın aslı ve fotokopisi var ise notere onaylatmanız gerekmiyor. Aof bürosu aslına bakarak fotokopiyi onaylayıp alıyor, aslı sizde kalıyor.

 22. 55
  Gökhan Yeşilcan:

  mezun verdi mi ki aöf türk dili ve edebiyatı admin ?

 23. 56
  admin:

  @ Gökhan Yeşilcan:
  Bildiğim kadarıyla geçen yıl mezun verdi.

 24. 57
  muharrem:

  muharrem_esa[at]hot bana maıl atarsanız bu konuyla ılgılı sevınırım bılen arkadaslar ben 3 sınıf ogrencısıydım 10 dersım vardı 4 gectım 6 ders kaldı seneye 4 sınıf olabılecek mıyım bu sıstemle ınsallah olurum calısmadıgım ıcın kaldı bır sene daha gıtmesın senemden yardımcı olun

 25. 58
  admin:

  @ muharrem:
  2 dersten kalarak üst sınıfa geçilebiliyor. 6 dersten kaldığınız için 4. sınıftan ders alamıyorsunuz.

Sayfalar: « 1 2 [3] Show All

Yorum Yapin

hakaret

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin