Lisans Tamamlama İşlemleri

Açıköğretim, Duyurular - Tarih:4 Eylül 2009

acik-ogretim

BİLGİLENDİRME
Program:
Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2013 00:00 – 25 Ekim 2013 17:00
Kayıt Tarihi: 30 Eylül 2013 – 25 Ekim 2013, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 24 Ekim 2013 – 25 Ekim 2013, mesai saatleri
Önemli Not: AÖF Büroları, normal kayıt tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Mazeretli kayıt tarihlerine denk gelen günlerde ise sadece Pazar günleri hizmet vermemektedir.Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT
1) BAŞVURU
başvuru koşulları aşağıdadır: Fakülte ve yüksekokulların 4 yıllık lisans programlarında okurken ön lisans diploması alarak ayrılanlardan, ön lisans mezuniyet alanları Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde lisans tamamlamak için başvurabilecek bölümler listesinde bulunanlar, Açıköğretim, İktisat veya İşletme Fakülteleri lisans programlarının 3. sınıfına lisans tamamlamak için başvuru yapabilirler.

Başvuru yapabilecek ön lisans mezuniyet alanları ve mezuniyet alanlarına göre başvurulabilecek bölümleri görmek için burayı tıklayınız.

Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programı: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ile üniversitelerin Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2005-2006 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlardan genel not ortalaması 60 ve üzeri olanlar başvurabilirler.

Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Programı: Kız Meslek Liseleri veya Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı bölümlerinin birinden mezun olup Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı ile üniversitelerin Eğitim Fakülteleri veya Mesleki Eğitim Fakültelerinin Okul Öncesi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümlerinin birinden 2005-2006 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlar başvurabilirler.

Not: 2 yıllık Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi ön lisans programlarından mezun olanlar, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin programlarına başvuramazlar (bu adaylar Dikey Geçiş başvurusu yapacaklardır).

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 30 Eylül 2013 – 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri  25 Ekim 2013 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasında, AÖF Büro-Web Hizmetleri sitesine girmeniz için gerekli olan AÖF Büro-Web site şifresi de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde AÖF Büro-Web Hizmetleri sitemize girerek adres, büro, sınav merkezi, telefon numaraları, e-posta adresi gibi kişisel bilgi değişikliğinizi gerçekleştirebilir, öğrencilikle ilgili diğer bilgilere ulaşabilir ve AÖF E-Posta Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasının başkalarının eline geçmesini ve görülmesini engelleyiniz. AÖF Büro-Web site şifresi size özel olup diğer şahısların şifrenizi öğrenmesinden ve sonrasında şifreyle gerçekleştirilecek işlemlerden doğacak sorumluluk size ait olacaktır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.* 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf
* Askerlik Durumu Belgesi (sadece erkek adaylar için gereklidir)
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi
* Öğrenci Bilgi Formu
* Öğrenim Belgesi (AÖF bürosu tarafından onaylı)

Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini, şehit veya malul çocukları ise “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için Kayıt Kılavuzuna bakınız.

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 30 Eylül 2013 – 25 Ekim 2013 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.
4) KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 25 Ekim 2010 – 26 Kasım 2010 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

Not: Bu sayfadaki bilgiler saydace bilgilendirme amaçlı olup asıl kaydınız http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.


Etiketler:, , , , , ,

Toplam 193 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] Show All

 1. 169
  muzii:

  admin merhaba, ben halkla ilişkiler ve tanıtım önlisans bölümünden mezun oldum diplomamıda 2011 de aldım. ders farkı olmadan 5. yarıyıldan dikey geçişle mi yoksa lisans tamamlamayla mı devam edebilirim kafam karıştı biraz ikisinde de bölümümün karşılıgında tabloda çalışma ekinomisi var. istedigim bölümde o yardımcı olur musun???

 2. 170
  aöf:

  iyi akşamalar admin…benim sadece bir sorum olucak.lisans tamamlamada direk 3. sınıftanmı başlıyoruz.

 3. 171
  admin:

  @ aöf:
  Lisans tamamlama ile 3. sınıftan başlıyorsunuz. (Lisans tamamlama 4 yıllık okurken 2 yıl sonunda diploma alanların devam edebildikleri kayıt türüdür.)
  2 yıllık okuyup 3. sınıftan devam edecekseniz dikey geçiş kaydı yapacaksınız.

 4. 172
  aöf:

  teşekkür ederim.biliyorumda lisans tamamlamada bazı bölümler direk 1 den başlatılıyo.mesela veterinerlik fakültesi gibi.emin olmak istemişitm.teşekkür ederim

 5. 173
  admin:

  @ aöf:
  Açıköğretimde genel bölümler (işletme, iktisat vs.) olduğu için 1. sınıftan başlatma olmuyor. Sosyoloji gibi bölümlerin eklenmesiyle belki değişiklik yapılmış olabilir ama şu ana kadar değişiklik olduğu ile ilgili bir bilgi almadım.

 6. 174
  Samet:

  Mrb admin şimdiden tşkler,
  ben bilgisayar programcılığı mezunuyum,
  -aöf işletmeye geçiş yapcam.direk 3.sınıftan mı baslıcam yoksa hazırlık okumam gerekıyor mu?
  -geçiş yaptgımı varsayarsak dönem uzama koşulu nedir mesela en fazla kaç dersı alttan bırakabılırım
  teşekkürler.

 7. 175
  admin:

  @ Samet:
  Hazırlık sınıfı kaldırıldı. Bir kaç ek ders alarak doğrudan 3. sınıfa kayıt olacaksınız.
  Genel not ortalamanız 2.00 ‘ın altında olursa üst dönemden ders alamıyor yani dönem uzatıyorsunuz. Aynı örgün gibi oldu. Ders koşulu yerine not ortalaması koşulu getirildi.

 8. 176
  tugce:

  benim bir sorum olacak ben ön lisans mezunuyum üzerini açıktan dört yıllığa tamamlayacağım fakat diplomam nasıl olucak açık öğretim diploması olarak mı görünecek?

 9. 177
  admin:

  @ tugce:
  Diploma üzerinde açıköğretim ibaresi yer almayacak. Normal 4 yıllık lisans diploması alacaksınız.
  Özel sektörde bu diplomalar şekil itibari ile biliniyor. Bu nedenle diplomayı gördüklerinde açıköğretim mezunu diye ön yargı ile yaklaşılma durumları var malesef.

 10. 178
  ahmet:

  kayıt yaparken çıkan bu mezuniyet alanı nedir ? benim bölümüm dış ticaret ama orda yazmıyo hangisini secicem ? bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ?

 11. 179
  leyla:

  Merhaba admin ben okul öncesi öğretmenliği 3. sınıftayım. stajım 2 aralıkta başlıyor. stajla alakalı pek bilgim yok uygulama dersleri nasıl olacak bilgilendirirsen çok sevinirim ayrıca staja gözlem için gidecekmişiz.Yani nasıl olucak bu gözlem. cevabın için şimdiden teşekkürler.

 12. 180
  admin:

  @ ahmet:
  Seçeneklerden size en uygun olanı seçebilirsiniz.

  @ leyla:
  Staj ile ilgili benimde bilgim yok malesef.

 13. 181
  nimet:

  iyi akşamlar amin
  Ben çoçuk gelişimi 2. sınıfım 2 yıllık ben çoçuk gelişiminin açık öğretimini okumak istiyorum ama olmadığı için 4 yıllık açık öğretim sosyal hizmetler okumak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor dgs ye grip barajımı geçeçeğim puanı nedir ve nasıl başvurabilirim lüfen yardımcı olurmusunuz ..

 14. 182
  admin:

  @ nimet:
  Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesindeki sosyal hizmetler bölümü 2 yıllık bir bölüm. Sınavsız olarak 2. üniversite kapsamında okuma hakkınız var fakat bunu bitirdiğinizde 2 tane 2 yıllık bölüm bitirmiş olursunuz. 4 yıllık mezunu olmazsınız.

 15. 183
  sym:

  merhAba admn bn cocuk gelisimi 2 yillk mezunum dikey gecis sinvna girmeden lisans tamamlamaya gecis yapabiliyormuyum . eer gecis yapabiliyorsam 4yillik mezun olRak mi goruncem? bu yil tekrar kayit yaptirma hakkimz olacqkmi? simdiden tesekkurler…

 16. 184
  admin:

  @ sym:
  Lisans tamamlama farklı bir uygulama. Açıköğretim okulöncesi öğretmenliği bölümü kapatıldığı için yeni öğrenci alımı yapılmıyor.
  Dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak işletme, iktisat gibi bölümlere kayıt olup 4 yıllık mezunu olabilirsiniz.

 17. 185
  melek:

  merhaba. ben 2 yıllık myo dan sonra dgs ile aöf 3. sınıf uluslarası ilşkilerdeyim önümüzdeki yıl bu bölümü dondurup.. işletme fakültesi yazsam tekrar 3. sınıftan başlarmıyım yoksa o hakkım 1 defaya mahsusmuydu. lütfen cvp istitorum

 18. 186
  admin:

  @ melek:
  Hakkınız bitmiyor, önümüzdeki yıl işletme fakültesine dgs ile sınavsız geçip 3. sınıftan başlayabilirsiniz. Sadece iki açıköğretim bölümünde kaydınız olamayacağı için uluslararası ilişkiler bölümünden kaydınızı sildirmeniz gerekecek.

 19. 187
  ELİFF:

  @admin:
  Ben adanolu üniversitesi sosyal hizmetler bölümü okuyorum 2 yıllık. Fakat mezun olduktan sonra 4 yıllığına tamamlamak istiyorum.
  bu bülümün 4 yıllığı varmı açık öğretimden?
  Ne yapmamız gerekiyor başvuru için?x
  Ben çalıştığımdan dolayı uzaktan eğitim ya da açık öğretim okuyabilirm. Ne önerirsiniz,
  Bu bölümün 4 yıllığını okumam için ne yapmam gerekiyor?
  Lütfen cevap verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim..

 20. 188
  Betül:

  Ben bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. AÖF de Kamu Yönetimi okumak istiyorum. Alttan ders bırakmadığım sürece kaç yılda tamamlayabilirim? Örgün eğitimlerde 4 yıla kadar uzayabiliyormuş. AÖF de geçerli midir ?

 21. 189
  elifsu:

  ACABA AÇIKÖĞRETİM ÖNLİSANS ÇOCUK GELİŞİMİNDEN MEZUN OLUNUNCA DGS DEN OKUL ÖNCESİNE GEÇİŞ YAPILABİLİR Mİ?ACİL LÜTFEN!!!ONA GÖRE KAYIT YAPTIRACAĞIM

 22. 190
  ismail:

  meraba bende inşaat teknikeri mezunuyum önlisns lisans yapma hakkım var mı yapacksam hangi bölmlrdn yaplyr?

 23. 191
  mervenur:

  Merhaba Çocuk Gelişimi önlisans uzaktan eğitim mezun olan lisans tamamlamak için aöfe başvurabilir mi? Dgsye mi girmek gerek? lütfen yardımcı olur musunuz?

 24. 192
  mervenur:

  uzaktan eğitim çocuk gelişimi önlisans mezunu olan lisans tamamlama için aöfe başvurabilir mi? lütfen yardımcı olur musunuz ?

 25. 193
  buse keskin:

  merhaba admin. benımde bı sorum olacak acıkögretim 2 yıllık sosyal hizmetler okuyorum dgs ye girip lisans sosyal hizmetlere gecmek ıstıyorum. nette gezerken gördum atatürk üni ye dgs ile gecilebiliyomus diye ama net bir bilgi verilmemiş dogru mu acaba gecebılır mıyız

Sayfalar: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] Show All

Yorum Yapin

site

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin