Yeni Kayıt için Bilinmesi Gerekenler

Açıköğretim - Tarih:3 Eylül 2009

acik-ogretim

BİLGİLENDİRME
Program: ÖSYS Yeni Kayıt
Başvuru Tarihi: 02 Eylül 2013 00:00 – 17 Eylül 2013 17:00
Kayıt Tarihi: 02 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013, mesai saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 16 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013, mesai saatleri
Önemli Not: AÖF Büroları, normal kayıt tarihlerine denk gelen Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Mazeretli kayıt tarihlerine denk gelen günlerde ise sadece Pazar günleri hizmet vermemektedir.Başvuru ve kayıt işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda belirtilen basamakların tümünü uygulamalısınız.

Bu sayfada bulunan açıklamaların tamamını okumadan kesinlikle başvuruya başlamayınız.

KAYIT ADIMLARI
* Başvuru şartlarını taşıyorsanız başvurunuzu sitemize yapınız.
* Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
* Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
* AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.
BAŞVURU VE KAYIT
1) BAŞVURU
ÖSYS Yeni Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır: 2013 yılı ÖSYS sonunda, Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar başvurabilirler.

Programın başvuru koşullarını taşıyorsanız 02 Eylül 2013 – 17 Eylül 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 17 Eylül 2013 saat 17:00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası sadece bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasında, AÖF Büro-Web Hizmetleri sitesine girmeniz için gerekli olan AÖF Büro-Web site şifresi de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde AÖF Büro-Web Hizmetleri sitemize girerek adres, büro, sınav merkezi, telefon numaraları, e-posta adresi gibi kişisel bilgi değişikliğinizi gerçekleştirebilir, öğrencilikle ilgili diğer bilgilere ulaşabilir ve AÖF E-Posta Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu nedenle, Başvuru ve Kayıt Bilgileri sayfasının başkalarının eline geçmesini ve görülmesini engelleyiniz. AÖF Büro-Web site şifresi size özel olup diğer şahısların şifrenizi öğrenmesinden ve sonrasında şifreyle gerçekleştirilecek işlemlerden doğacak sorumluluk size ait olacaktır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle burayı tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.* 4 adet 4.5×6 cm. Fotoğraf
* Askerlik Durumu Belgesi (sadece erkek adaylar için gereklidir)
* Fotoğraflı-İmzalı Form
* Internet Başvuru Belgesi
* Öğrenci Bilgi Formu
* Öğrenim Belgesi (AÖF bürosu tarafından onaylı)

Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için burayı tıklayınız.

Şehit veya malul çocukları ise “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir. Ayrıntı için burayı tıklayınız.

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Kayıt Yaptıracak Adaylardan Ayrıca İstenen Belgeler:

YÖS’le Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilen adaylardan istenecek belgelere ilişkin ayrıntılı açıklama Anadolu Üniversitesi sitesinde “Açıköğretim” “Duyurular” linkindedir.

* Denklik Belgesi
* Fotoğraf 8 Adet (erkek adayların fotoğrafları kravatlı olacaktır)
* İkametgah ile İlgili Beyan (öğrenci, kayıt işlemi bittikten sonra, öğrenci belgesi ile Emniye Müdürlüğüne müracaat edip daha sonra alacağı ikametgah belgesini birimine teslim edecektir)
* Pasaport Fotokopisi
* TÖMER’den Belge
* YÖS Sonuç Belgesinin Aslı

3) ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ
Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 20 Eylül 2010 – 15 Ekim 2010 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız.Ödeyeceğiniz miktarı buradan öğrenebilirsiniz.
4) KAYIT
Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 20 Eylül 2010 – 15 Ekim 2010 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt anında, hazırladığınız belgeleri eksiksiz olarak büroya teslim edecek ve kitaplarınızı alacaksınız. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.
KILAVUZLAR
Başvuru ve Kayıt Kılavuzu PDF MS Word
Öğrenci Kılavuzu PDF MS Word
PDF MS Word

Not: Bu sayfadaki bilgiler saydace bilgilendirme amaçlı olup asıl kaydınız http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.


Etiketler:, , , , , , , , , ,

Toplam 97 Yorum

Sayfalar: « 1 2 3 [4] Show All

 1. 73
  admin:

  @ yeni :):
  2 yıllık üniversiteden mezun olduysanız dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak açıköğretimden devam etme hakkınız var.

 2. 74
  bilnur:

  mrhb. ben sınavsız geçiş hakkımla anadolu unv. acıkogretım bolumune yerlestım ınternetten on kayıt yapmam gerekiyormuş ösym yeni kayıt olarak yaptım dogru mu tskkurler

 3. 75
  mustafa:

  ben ıkı yıllık otomotıv bölümü menzunuyum . açıköğretim 4 yıllık iktisat bölümünü kazandım. 3. yıldan başlamak istiyorum. Bunun için herhangi bir sınava girmem gerekiyormu ön KAYIT İŞşlemimi ikinci üniversite olarak mı yoksa dikey geçiş olarak mı yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

 4. 76
  admin:

  @ bilnur:
  Ösym ile tercih edip yerleştiyseniz http://www.kayit.anadolu.edu.tr adresinden ön kayıt yapacaksınız.

  @ mustafa:
  Dikey geçiş kapsamında sınavsız olarak iktisat bölümünün 3. sınıfından devam edebilirsiniz. Ön kaydınızı dikey geçiş olarak yapacaksınız.

 5. 77
  gkcn:

  ben edebiyat 3. sınıfa geçtim.Fakat 2.sınıftan almadığım bir dersimide bu sene vereceğim.Ben böylece ücretli öğretmenlik için başvurabilirmiyim.

 6. 78
  admin:

  @ gkcn:
  Ücretli öğretmenlik konusunda bilgim yok malesef.

 7. 79
  bilnur:

  evet ösym ile birlikte tercihlerimi yptım. öğrenmek istediğim ösym yeni kaYIT Bölümüne mi ön kaydımı yapacağım .

 8. 80
  admin:

  @ bilnur:
  Evet

 9. 81
  betül:

  aöf halkla ilişkiler 2.sınıfa geçtim.aynı zamanda aöf çalışma ekonomisine yerleştim yıl.bugun kayıta gittiğimde iki aöf olmaz dediler.çekonun harcını yatırdım.halkla ilişkilere devam edersem harç yanacakmı?

 10. 82
  admin:

  @ betül:
  İki tane açıköğretim aynı anda okunamıyor. Aof bürosu ile görüşüp harç yatırdığınızı söyleyin. Muhtemelen dilekçe verip harç paranızı geri alabilirsiniz.

 11. 83
  Serap:

  Sorum şu;anadolu universitesinin tıbbı laboratuvar teknıklerı uzaktan egıtım bölümü bu yıl kapandımı ne 1. tercıh klavuzunda vardı nede dün ön bilgi için ösymnın sıtesınde ek yerlestırme ıcın yayınlanan klavuzda vardı.kendı anadolu unıversıtesının sıtesıne gırıyorum yazan eden bırsey yok ama klavuzdada yok.admın bu konuyla alakalı bır haberın varmı acaba

 12. 84
  admin:

  @ Serap:
  Tıbbi laboratuvar teknikleri bu yıl itibariyle kapandı.

 13. 85
  adem:

  mrb ben harita ve kadastro mezunuyum sınavsız geçiş yapmak istiyorum nerden başvurabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim.

 14. 86
  admin:

  @ adem:
  http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden dikey geçiş başvurusu yapabilirsiniz.

 15. 87
  betül:

  iyi günler.harç iadeleri ne zaman yapılacak acaba? birde dilekçeye IBAN yazmadım sadece hesap no yazdım sorun olur mu?

 16. 88
  admin:

  @ betül:
  Harç iadeleri konusunda bilgim yok malesef. Üniversiteden üniversiteye değişen bir durum. Örneğin uludağ üniversitesi 2-3 ayda iade ediyor.

 17. 89
  Selim7:

  Merhaba,
  işyerinde bir abla var, kendisi 4-5 sene evvel açıköğretim fakültesine kaydolmuş ve sonrasında devam etmemiş, üstelik hiçbirşey de yapmamış. Anladığım kadarıyla kayıt dondurma işlemide yapmamış. Bahsetmedi çünki, bu durumda ne yapabilirim diye sormuştu bana. Bende size sormak istiyorum?

 18. 90
  admin:

  @ Selim7:
  Kayıt dondurma otomatik yapılıyor. 2009’dan sonra kayıt silinme kaldırıldı. 2009’a kadar kaydı silinmediyse kaldığı yerden devam edebilir. Kayıt yenileme işlemleri ekim ayında yapıldı. Bu dönem kayıt yenileyemese de şubat ayında kayıt yenileme şansı olabilir. aof bürosunu arayıp kaydının silinip silinmediğini öğrenebilir.

 19. 91
  şaduman:

  merhaba ben çocuk gelişimi bölümü öğrenisiyim açık öğretim okul öncesi öğretmenliği tercih etmek istiyordum fakat kapatıldığı hakkında bazı haberler çıktı fakat hala aöf nin resmi sitesinde bölüm görünüyr bunun hakkında bilgi alabilirmiyim

 20. 92
  admin:

  @ şaduman:
  Bölüm kapatıldı, yeni öğrenci alınmıyor. Şu anda mevcut olan öğrenciler mezun olduğunda bölüm tamamen kapatılmış olacak.

 21. 93
  AYSE:

  üniversite mezun olacaklara mezun olacakları krediyi veriyor mu?

 22. 94
  Bilge:

  İyi günler, benim merak ettiğim aöf için tercih yapmak gerekli mi? Ygsye girdim. Lysyi mi beklemem gerekiyor kayıt olmak icin? İnternette baktim net bir bilgi yok.
  Teşekkürler

 23. 95
  gulistan:

  ygs ye girmeden. aof e kayit yaptirabilirim miyim . ve on lisans mezunuyum ikici uni kapsaminda istedigim bolumu yazabilir miyim

 24. 96
  SANİYE:

  merhaba ben Çanakkale 18 mart üniversitesi gıda teknolojileri mezunuyum açıktan halkla ilişkiler okumak istiyorum mümkün mü yoksa tekrar ygs ye girmem mi gerekiyor

 25. 97
  şükran:

  ben önlisans mezunuyum şimdi aöf kayıt yaparken dikey geçiş olarak mı yapıcam 3 cü sınıftan başlamak için ve kayıt yapmak için okuldan geçici mezuniyet belgesi mi almam lazım

Sayfalar: « 1 2 3 [4] Show All

Yorum Yapin

kod

Aöf & Sitemap |
.

Güncel Bilgileri Facebook Sayfamızdan
Takip Edin